fot. KPP Wodzisław Śląski
fot. KPP Wodzisław Śląski

Kierująca 35-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego, jadąc peugeotem, z nieznanych przyczyn zjechała na prawe pobocze, uderzając w słup energetyczny. W aucie podróżowała także jej 10-letnia córka, która nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Na miejsce zdarzenia przybyli policjanci z wodzisławskiej drogówki, którzy ustalili okoliczności wypadku. Dziewczynka, która siedziała na tylnej kanapie, została zabrana przez ratownictwo medyczne do szpitala. Na szczęście, jak się okazało, nie odniosła poważniejszych obrażeń ciała.

Kierującą 35-latkę policjanci poddali badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Test alkomatem wykazał, że kobieta miała w sobie ponad dwa promile alkoholu. W związku z tym, została zatrzymana, a funkcjonariusze elektronicznie zatrzymali jej prawo jazdy.

Kobieta będzie musiała odpowiedzieć przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej. Grozi jej kara więzienia do dwóch lat. Wodzisławska policja poinformuje również sąd rodzinny o nieodpowiedzialnym zachowaniu 35-latki.

Komentarze

Dodaj komentarz