fot. KPP Wodzisław Śląski
fot. KPP Wodzisław Śląski

Wodzisławscy policjanci zatrzymali kierowcę renault, który przekroczył dozwoloną prędkość o 17 km/h na ulicy Głównej w Odrze. Próba uniknięcia odpowiedzialności przez podanie fałszywych danych osobowych ostatecznie skończyła się dla niego jeszcze większymi kłopotami.

Podczas kontroli drogowej, mężczyzna usiłował uniknąć konsekwencji jazdy z aktywnym sądowym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Podając dane swojego brata, liczył na to, że oszuka funkcjonariuszy i uniknie odpowiedzialności. Jednak niepewność co do roku urodzenia zdradziła jego fałszywe zamiary.

W trakcie kontroli 30-latek przyznał się do próby wprowadzenia policjantów w błąd, tłumacząc, że chciał uniknąć kłopotów, gdyż miał zakaz, ale musiał wozić dzieci do przedszkola. Dodatkowo okazało się, że z kierującym podróżował znajomy, który również posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W tej sytuacji policjanci zdecydowali się przekazać samochód bratu 30-latka.

Teraz nieuczciwy kierowca odpowie nie tylko za przekroczenie dozwolonej prędkości, ale także za umyślne wprowadzenie mundurowych w błąd co do swoich danych osobowych oraz za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. W związku z tym grozi mu wysoka grzywna i nawet 5 lat więzienia.

Komentarze

Dodaj komentarz