Facebook / Knurów Info 24/7
Facebook / Knurów Info 24/7

Tragiczne wydarzenie miało miejsce 3 maja, około godziny 20, na ulicy Wilsona w Knurowie. Dziewięcioletnia dziewczynka przebywała w łazience podczas gdy rodzice stali się niespokojni z powodu wydłużającego się czasu kąpieli. Kiedy rodzice nie otrzymywali odpowiedzi na swoje wołania, postanowili sprawdzić, co się dzieje, i znaleźli dziecko nieprzytomne w wannie. U dziewczynki nastąpiło zatrzymanie krążenia. Natychmiast zostały wezwane służby ratunkowe.

Na osiedlu wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, aby przetransportować dziewczynkę. Mimo długotrwałych prób reanimacji, lekarze niestety nie zdołali przywrócić jej funkcji życiowych, stwierdzając zgon.

Podczas interwencji strażacy zauważyli przekroczenie dopuszczalnych poziomów tlenku węgla w mieszkaniu. Oficjalne ustalenie przyczyny zgonu będzie przedmiotem śledztwa prowadzonego przez policję pod nadzorem prokuratury.

Pamiętajmy że tlenek węgla może być śmiertelny!

Tlenek węgla (CO) to bezwonny, bezbarwny i toksyczny gaz, który może być śmiertelny przy wystarczająco wysokim stężeniu. Trzy najważniejsze kroki, aby chronić mieszkanie przed tlenkiem węgla, to:

  1. Detektory tlenku węgla: Instaluj detektory tlenku węgla, zwłaszcza w pobliżu sypialni. Regularnie sprawdzaj ich działanie i wymieniaj baterie co najmniej raz do roku.

  2. Sprawdzaj instalacje: Regularnie sprawdzaj i serwisuj systemy grzewcze, klimatyzację, kominki oraz wszelkie urządzenia gazowe, by zapewnić ich prawidłowe funkcjonowanie.

  3. Wentylacja: Zapewnij odpowiednią wentylację w pomieszczeniach z urządzeniami spalającymi paliwo, takimi jak piece, klimatyzatory, kominki i kuchenki gazowe.

Komentarze

Dodaj komentarz