Sportowy weekend w Rybniku

W najbliższy weekend pierwszego zwycięstwa w sezonie będą szukać rybniccy żużlowcy, którzy w piątek zmierzą się z Wybrzeżem Gdańsk. Bardzo ważny, ligowy mecz mają przed sobą piłkarki TS ROW. Warto sprawdzić nową formułę Rajdu Papieskiego. Można także zapisywać się na inne imprezy organizowane przez MOSiR. 


ŻUŻEL – I LIGA
Nie tak wyobrażali sobie początek sezonu fani żużla. Rybniczanie przegrali cztery mecze i zajmują ostanie miejsce w pierwszoligowej tabeli. Okazją do zdobycie pierwszych punktów będzie sobotnia potyczka z Wybrzeżem Gdańsk. Wydaje się, że żużlowcy z Rybnika mają potencjał, aby wygrać ten mecz, należy jednak pamiętać, że gdańszczanie wygrali m.in. w Łodzi.  

KS ROW Rybnik – Zdunek Wybrzeże Gdańsk 
Miejsce: stadion miejski ul. Gliwicka 72 
Termin: piątek, 12 maja    
Start: godz. 18:00


PIŁKA NOŻNA KOBIET – II LIGA
Piłkarki z Rybnika bardzo dobrze radzą sobie w rozgrywkach II ligi. W najbliższą sobotę czeka je prawdziwy test. Do Rybnika-Kamienia przyjedzie bowiem zespół z Myślenic, który przez wiele tygodni był liderem, a jesienią ograł TS ROW 3:2. Kibice liczą na rewanż i na to, że walko o awans do I ligi będzie trwała do ostatniej kolejki. 

II liga
TS ROW Rybnik – Respekt Myślenice
Miejsce: boisko w Kamieniu 
Termin: sobota, 13 maja
Start: godz. 16:00


PIŁKA NOŻNA – KLASA OKRĘGOWA, A, B, C 
W niższych ligach piłkarskich – w meczach domowych, zaprezentują się drużyny z Niewiadomia, Orzepowic, Boguszowic, Grabowni i Chwałęcic. 

Klasa A, grupa: Rybnik
Polonia Niewiadom – Ruch Stanowice sobota 13 maja godz. 17:00
Zuch Orzepowice – Płomień Ochojec sobota 13 maja godz. 17:00
Górnik Boguszowice – Polonia Łaziska Rybnickie sobota 14 maja godz. 17:30

Klasa B, grupa: Rybnik
Jedność Grabownia – Żar Szeroka sobota 14 maja godz. 11:00
Sokół Chwałęcice – KP Kamień sobota 14 maja godz. 17:00


REKREACJA – KOLARSTWO  
MOSiR Rybnik oraz Komisja Turystyki Kolarskiej – PTTK Oddział z Rybnika zapraszają na 18. edycję rodzinnego rajdu rowerowego imienia Jana Pawła II. W tym roku zmieniamy nieco formułę i w ramach rajdu przeprowadzona zostanie zabawa na orientację. Na trasie rajdu będą do odnalezienia, oznaczone na specjalnych mapach, punkty. Zadaniem uczestników będzie ich odnalezienie i wykonanie kilku prostych zadań (każdy uczestnik otrzyma kartę zadań). Szczegóły na www.mosir.rybnik.pl. 

Rajd Rowerowy im. Jana Pawła II
Miejsce: pływalnia Yntka, ul. Powstańców 
Termin: niedziela, 21 maja   
Start: godz. 9:00


REKREACJA – TURYSTYKA GÓRSKA  
ADeHaDowo Edyta Czyżewska Organizacja Turystyki i Usługi oraz MOSiR zapraszają na piesze wycieczki z przewodnikiem. Najbliższa, dwudniowa już 20 i 21 maja. Zaplanowana trasa: Śnieżnik Sudety – Sky Bridge. Zbiórka godzina 7:00 (20 maja), powrót do Rybnika około godziny 19:00 (21 maja). Szczegóły i zapisy na www.mosir.rybnik.pl.

Górska Rajza
Miejsce: Śnieżnik Sudety – Sky Bridge
Termin: sobota – niedziela, 20 – 21 maja
Start: godz. 7.00

UWAGA
Organizujesz w Rybniku ciekawą imprezę sportową? Chcesz o niej poinformować rybniczan? Napisz na mejla: sport.rybnik@gmail.com lub zadzwoń: 606 328 123. 

Komentarze

Dodaj komentarz