KPP Wodzisław Śląski
KPP Wodzisław Śląski

11 maja, koordynowane działania sił porządkowych i agencji środowiskowych zaowocowały kolejnym ciosem w walce przeciwko nielegalnemu przewozowi odpadów. Funkcjonariusze z wodzisławskiego Wydziału Ruchu Drogowego, razem z przedstawicielami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, oba z Katowic, przeprowadzili skoordynowaną interwencję.

W ramach tej operacji kontrolowano przede wszystkim warunki techniczne ciężarówek, przewożony towar, jego prawidłowe oznakowanie oraz wymagane dokumenty. Kontrola ujawniła szereg nieprawidłowości. W wyniku przeprowadzonych czynności pięć pojazdów zostało zidentyfikowanych jako przewożące odpady bez właściwego oznakowania.

Cztery z tych pojazdów zostały oddelegowane na parkingi wyznaczone przez Marszałka Województwa śląskiego. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska podjął się zadania przeprowadzenia dalszych działań w celu całkowitego zrozumienia sytuacji i pociągnięcia do odpowiedzialności tych, którzy dopuścili się ujawnionych naruszeń.

Operacje te są realizowane cyklicznie i w różnych lokalizacjach, mając na celu kontrolę zarówno transportu odpadów przez granice, jak i wewnątrz kraju. Współpraca między różnymi instytucjami pomaga w skutecznym zwalczaniu i wykrywaniu przestępstw i wykroczeń przeciwko środowisku. Takie akcje podkreślają wagę i skuteczność zespołowej pracy w ochronie naszego środowiska.

Komentarze

Dodaj komentarz