KMP Jastrzębie-Zdrój
KMP Jastrzębie-Zdrój

W dniu wypadku, 73-letnia kobieta kierowała swoim samochodem ulicą Mazowiecką w kierunku ul. Podhalańskiej. W pewnym momencie niespodziewanie uderzyła w starszego mężczyznę, który przechodził przez przejście dla pieszych. Mężczyzna szedł wcześniej prawą stroną drogi po chodniku, kiedy nagle znalazł się na drodze.

W wyniku zdarzenia, pieszy doznał poważnych obrażeń nogi. Na miejsce natychmiast przybył zespół pogotowia ratunkowego, który zdecydował o natychmiastowym przewiezieniu poszkodowanego do najbliższego szpitala.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce wypadku, przeprowadzili badanie alkomatem zarówno u kierującej, jak i u pieszego. Wyniki testów wskazują, że obie osoby były trzeźwe w chwili zdarzenia. Obecnie policja z Jastrzębia nadal wyjaśnia szczegółowe okoliczności tego wypadku.

- Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, jak i zachowanie szczególnej uwagi przed przejściami dla pieszych. Apel o rozwagę kierujemy także do pieszych. Nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem — nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych, może zakończyć się tragicznie. Samochodu nie można bowiem zatrzymać w miejscu - informuje st. asp. Halina Semik.

Komentarze

Dodaj komentarz