UM Żory
UM Żory

W pięknej scenerii Parku Cegielnia, tętniącego życiem i radosnym gwarem, odbyła się szósta edycja Żorskiego Biegu Przedszkolaka. Tego dnia, ponad 200 młodych sportowców z 12 różnych przedszkoli wzięło udział w tej sportowej celebracji Dnia Dziecka. Co więcej, impreza przyciągnęła nawet młodych biegaczy z sąsiedniego miasta, Rybnika, dodając dodatkowego uroku tej wyjątkowej okazji.

Uczestnicy, w wieku od 3 do 6 lat, stanęli na starcie do wyścigu na dystansie od 100 do 250 metrów, dostosowanym do ich wieku. W pełnym kolorów stroju, na który składały się koszulki i czapki, dzieci miały okazję wymienić "piątkę" z miejskimi maskotkami - Żorki i Żorka - oraz policyjną maskotką Sznupka.

Dzieci były gorąco wspierane przez wychowawców, reprezentacje przedszkoli oraz rodziny. Atmosfera pełna była radości, entuzjazmu i sportowej rywalizacji. Każde z dzieci, które ukończyło bieg, otrzymało upominek, a najbardziej wyróżniające się w swoich kategoriach wiekowych zostały nagrodzone medalem, nagrodami oraz dyplomem na podium.

Ale to nie tylko indywidualne osiągnięcia były świętowane. Wszystkie przedszkola biorące udział w zawodach otrzymały nagrody w klasyfikacji drużynowej, podkreślając, że sport to nie tylko rywalizacja, ale także współpraca i zespołowy duch.

Komentarze

Dodaj komentarz