KMP Żory
KMP Żory

W ubiegły piątek, ulica Aleja Jana Pawła II w Żorach była miejscem niebezpiecznego zdarzenia drogowego, które przypomina o konieczności zachowania ostrożności zarówno przez kierowców, jak i pieszych. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Żorach został powiadomiony o incydencie około godziny 10:00.

Na miejscu okazało się, że 10-letnie dziecko zostało potrącone na oznakowanym przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze natychmiast udzielili niezbędnej pomocy poszkodowanemu, który doznał urazu nogi. Następnie chłopiec został przewieziony do szpitala na dalsze badania i leczenie.

Kierującym pojazdem był 68-letni mężczyzna, który okazał się być trzeźwy, jak wykazało przeprowadzone przez policję badanie alkomatem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca ominął inny samochód, który zatrzymał się na przejściu dla pieszych, aby umożliwić chłopcu przejście przez ulicę. Niestety, w wyniku tego manewru, 10-latek został potrącony.

Policja postanowiła zatrzymać prawo jazdy 68-latka. Teraz, sąd rozpatrzy sprawę, aby ustalić pełne okoliczności zdarzenia i ewentualne konsekwencje dla kierowcy.

4

Komentarze

  • dla PIS 15 czerwca 2023 13:13przed kazdym przejsciem proponuje szlabany,wowczas pieszy bedzie mial zawsze pierwszenstwo.
  • Janus 14 czerwca 2023 22:01dommm .Wlasnie w TV w programie " absurdy drogowe" pokazali w Łodzi takie rozwiazanie gdzie jezdnię o dwuch pasach rchu w jednym kierunku przed przejsciem zwęża sie do jednego pasa. Nie ma szans wowczas aby któryś kierwca wyprzedził lub omijał innego . Moze do czasu ustawiena swiatel na wszystkich przejsciach warto by przed kazdym przesciem takie inz na czas rzadow PISu rozwiazania drogowe wdrozyc ,czyli zwezenie dwoch pasow do jednego przed każdym przejsciem. .PS ja tez wspoczuje obu stronom. Winny jednak wiekszosci wypadkow na przejsciach jest obecny rzad.
  • Pierwszenstwo pieszych 14 czerwca 2023 09:29 ..mnie uczono instynktownego zachowania ,wychodzisz za stojacego auta spogladasz czy nikt go nie wyprzedza.Kierowcy moga nawalic hamulce .Pociag tez w miejscu nie stanie.Czy teraz PIS naucza inaczej.
  • mmm 13 czerwca 2023 14:37...to moze zamiast śluz np dlac rowerow budujmy tak ulice aby w miejscach przejsc bylomiejsc zwężające na tylko jeden pojazdi do tego brama przesowna .Jedziesz,stoisz,jedziesz znow stoisz.PIS to kupi tak jak bezwzgledne pierwszenstwo pieszych. Do tego wszyscy kierowcy na ponowne kursy. Wspolczuje rodzinie i samemu kierowcy takze.

Dodaj komentarz