WCK Wodzisław Śląski
WCK Wodzisław Śląski

Niewątpliwym punktem kulminacyjnym Akcji Lato będą wyjazdy edukacyjne. Już 5 lipca zaplanowano wizytę w Planetarium w Śląskim Parku Nauki w Chorzowie, gdzie uczestnicy będą mogli doświadczyć gwiezdnych seansów i zwiedzić obiekt. Na dalsze dni lipca, 19 i 26, zarezerwowane są wizyty w Centrum Edukacji Kosmicznej Astrolab w Czernicy, gdzie uczestnicy będą mieli okazję przeżyć wirtualną podróż na Księżyc, pilotując własny statek kosmiczny. Ponadto, koloryt wakacji podkreśli wizyta w Funzeum - Muzeum Światła i Koloru w Gliwicach, gdzie odbędziemy podróż po barwach tęczy i odkryjemy tajemnice światła.

W Wodzisławskim Centrum Kultury odbędą się również liczne warsztaty. Między innymi zaplanowano spotkania z pasjonatami astronomii z Centrum Edukacji Kosmicznej Astrolab, gdzie uczestnicy będą mogli nauczyć się więcej o misji na Marsa, dziwacznych obiektach kosmicznych i innych fascynujących ciekawostkach związanych z przestrzenią kosmiczną. Dodatkowo, w programie znalazły się warsztaty artystyczne, teatralne oraz te prowadzone przez wolontariuszki Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wakacje to także czas filmowych seansów. W ramach „Wakacyjnego Kina Dzieci” odbędzie się ponad 70 pokazów filmowych. Wśród tytułów znajdują się między innymi: „Miraculous: Biedronka i Czarny kot. Film”, „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!”, „Mała Syrenka”, „Szkoła magicznych zwierząt”, „Rysiek Superwróbel” czy „Najlepsze urodziny Królika Karola”.

Zgłoszenia na wycieczki i warsztaty przyjmowane są telefonicznie oraz mailowo. Szczegółowy program, regulamin oraz karty zgłoszeniowe można znaleźć na stronie WCK. Bilety do kina dostępne są w kasie WCK oraz online.

Komentarze

Dodaj komentarz