Materiał nadesłany / SM JAS-MOS
Materiał nadesłany / SM JAS-MOS

To przecież miejsca, w których będziemy spędzać coraz więcej czasu, delektując się promieniami słońca, fajnym cieniem z książką i np. lampką wina. O czym warto pamiętać korzystając z balkonu.

Porządek przede wszystkim, czyli czego potrzebujesz na balkonie. Szczególnie jeśli do tej pory balkon czy taras nie były Twoim oczkiem w głowie, a raczej składowiskiem wszystkich niepotrzebnych rzeczy – sprzętu sportowego, zabawek dla dzieci, starych doniczek. Odkurz, umyj podłogę, sprawdź, czy gdzieś nie czai się stara pajęczyna. Może coś wymaga odmalowania? To świetny czas, żeby pomyśleć o nowym kolorze ścian, ale i balustrady w przypadku balkonu, choć warto pozostawić kolor już wykonany przez spółdzielnię, ale warto go wtedy tylko odświeżyć.

Kwiaty są ponadczasowe. Oczywiście, tutaj moda również się zmienia, jak wszędzie tam, gdzie mamy do wyboru ocean kolorów, gatunków i kompozycji. Zieleń i kwiaty rozjaśniają przestrzeń, są też świetnym dodatkiem do aranżacji utrzymanej w konkretnej estetyce.

Zainwestuj w odpowiednie meble. Balkon to idealne przestrzenie do relaksu, który będzie jeszcze przyjemniejszy, kiedy zdecydujesz się na postawienie tam wygodnego fotela, zawieszenie hamaka czy nawet specjalnej huśtawki. Zastanów się, czy przestrzeń pozwala Ci na przeniesienie letnich spotkań z rodziną bądź znajomymi na otwartą przestrzeń. Jeśli tak, to oprócz odpowiednich siedzisk warto zaopatrzyć się również w stoliki, np. z wikliny.

Pamiętajmy, że Balkony przynależą do mieszkań, na pozór wydaje się więc, że skoro jest to nasza własność, to możemy na nich robić, co tylko nam się podoba. Niestety, wcale tak nie jest. Co wolno wojewodzie, to nie wolno na balkonie. Istnieje zakaz immisji, czyli wszelkich działań uciążliwie zakłócających prawo do swobodnego korzystania z nieruchomości sąsiedniej. Grillowanie, palenie papierosów, głośne puszczanie muzyki czy też dopuszczanie się uniesień miłosnych na balkonie, to wszystko czynności, które mogą być uciążliwie dla okolicznych mieszkańców.

Nasza spółdzielnia realizuje kolejny etap modernizacji balkonów francuskich. Ruszyły już prace przy ul. Warmińskiej i ul. Pomorskiej. Po wykonaniu prac na elewacji. Za kilka miesięcy powinniśmy zobaczyć efekt na kolejnych dwóch budynkach.

Korzystajmy z balkonów, ale jak wszędzie zgodnie z zasadą zdrowego rozsądku.

Piotr Szereda Prezes Zarządu SM „JAS-MOS”

Komentarze

Dodaj komentarz