fot. ms
fot. ms

10 sierpnia Księgarnia Autorska w Jastrzębiu-Zdroju oraz 11 sierpnia Akademia Teatru i Sztuk Wrażliwych w Rybniku stały się miejscem spotkań autorskich z Szymonem Zamożniakiem. Mimo iż na co dzień autor mieszka i tworzy na Islandii, zdecydował podzielić się z czytelnikami swoją pasją do pisania. Jego unikatowa perspektywa oraz odległe miejsce zamieszkania uczyniły te spotkania wyjątkowym wydarzeniem w kulturalnym kalendarzu regionu.

Podczas spotkań miłośnicy literatury mieli okazję do zadawania pytań, zdobycia autografu oraz lepszego zrozumienia procesu twórczego Zamożniaka, oraz kontekstu powstania "Destabilizacji". Nasza redakcja miała przyjemność uczestniczyć w jednym z tych spotkań. Wydarzenie zgromadziło znaczną liczbę uczestników, w tym bliskich autora – żonę, rodziców oraz przyjaciół. Całość prowadził Andrzej Ślakowski.

Dla Szymona był to debiut w roli autora biorącego udział w spotkaniu autorskim, co dodatkowo podkreślało jego wyjątkowość. Chociaż "Destabilizacja" jest jego pierwszą powieścią, "śląski Tom Clancy" już pracuje nad kolejnym dziełem, co budzi entuzjazm wśród czytelników.

Osoby, które jeszcze nie miały okazji zanurzyć się w świat "Destabilizacji", zachęcamy do lektury. Pełen kwietniowy wywiad z autorem jest dostępny na portalu enowiny.pl, a nagranie z całego spotkania autorskiego w Jastrzębiu-Zdroju można obejrzeć na oficjalnym profilu Księgarnia Autorska Jastrzębie-Zdrój na portalu społecznościowym.

Wywiad tutaj
Spotkanie autorskie tutaj

Galeria

Image alt Image alt Image alt
2

Komentarze

  • Anka 28 sierpnia 2023 16:24Wow, żałuję, że nie mogłam być na tym spotkaniu. "Destabilizacja" naprawdę mnie wciągnęła. Kiedy następne spotkanie, wie ktoś?
  • totezdestabilizacja 17 sierpnia 2023 08:35Zawsze będą wmawiać Tobie oni wszyscy ,ci ze szklanego ekranu : "idz na wybory"nawet jak nie na nikogo tam do wybrania godnego ,nie isc to prawie zdrada, taki przeciez Ich interes. Szalenstwo, odpłatnie reklamy abyś tyłko poszedł a potem dzielą niesprawiedliwie tym co twoje i sami nie wypracowali rozdając lub trwoniac przez to Twoją prace i z niej powstałe oszczędności , kupując nimi glosy szczególnie kombinatorów gdyz znowu chcą wygrac kolejne i kolejne wybory. -przecież dałeś Im na to rządzenie glejt. Kiedy juz dadzą jakus zasilek znów (przeciez ja tez dostane) -bez skrupułów wielu będzie brało 800+ nawet jako darmoche dla dwulatków , ujmując tym samym starym dlugoletnio zatrudnianym w przeszłości emerytom, lub inflacją pozbawiającej Ich oszczednosci. Okradali nas inflacją komuniści, Balcerowicz a teraz Ci obecnie panujacy.,Twierdza ze to przez Covid a nie przez rozdawnictwo..jedni gorsi od pozostalych. Zaufanie do rzadu jest jak zaufanie do drugiego człowieka ,nie ważne ile mi finansowo daje ale ważne czy powierzył bym mu na przechowanie swoje o wiele większe ciezko uzyskane oszczędności.

Dodaj komentarz