Marek Pietras

Po remisie w Tworkowie, po którym trener Dawid Jóźwiak mówił o straconych dwóch punktach, piłkarze z Rybnika podejmowali na stadionie przy ul. Gliwickiej rezerwy Rekordu z Bielska-Białej.
Pierwsze minuty spotkania pokazały, że rybniczanie mają dużą ochotę na zgarnięcie kompletu punktów. Niestety, błędy własne spowodowały, że po kwadransie ROW przegrywał 2:0. Obie bramki dla gości zdobył Sidy Camara. Do końca pierwszej połowy zespół z Rybnika dominował na boisku i stworzył sobie kilka bardzo dobrych okazji strzeleckich. Jedną z nich wykorzystał James David Ubong i na przerwę obie ekipy schodziły przy prowadzeniu Rekordu 2:1.
Zaraz po wznowieniu gry idealną okazję do wyrównania zmarnował Wiktor Piejak. W 62. minucie sytuację sam na sam wybronił Dominik Stanny i ROW mógł nadal liczyć na punkty w tym meczu. Chwilę później w słupek trafił Jakub Kuczera, a dobitkę Piejaka wybronił bramkarz z Bielska.  W 74. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Kuczera, ale po jego uderzeniu futbolówka ponownie odbiła się od słupka. Lepszą skutecznością popisał się Camara, który pewnym strzałem pokonał Stannego i goście wyszli na prowadzenie 3:1. Do ostatniej minuty miejscowi atakowali, ale goście mądrze się bronili i ostatecznie mogli się cieszyć z dwubrakowej wygranej.
Piłkarze z Rybnika nie musieli tego meczu przegrać, zdecydowanie jednak zabrakło skuteczności. Kolejny mecz ROW rozegra 2 września. Wtedy zmierzy się na wyjeździe z ekipą Tempo Puńców.

Dawid Jóźwiak, trener ROW-u

Przegraliśmy ten mecz na własne życzenie i tyle w temacie. Pierwsza stracona bramka po błędzie indywidualnym, druga tak samo. Trzecia to konsekwencja tego, że nie wykorzystaliśmy sytuacji, po której powinien być remis. Po naszej stronie mogło być być 5 może 6 bramek. Nie mogę powiedzieć, że gramy złą piłkę. Mamy mnóstwo okazji strzeleckich, których nie wykorzystujemy. Nie możemy też w taki sposób prezentować goli swoim rywalom. Straciliśmy już w tym sezonie 13 bramek, z czego 8 strzeliliśmy sobie sami. Musimy dalej pracować i walczyć w kolejnych meczach o zwycięstwa

ROW 1964 Rybnik – Rekord II Bielsko-Biała 1:3 (1:2)
: James David Ubong (43.) – Sidy Camara (10., 14., 76.)
ROW: Dominik Stanny, Jan Janik, Szymon Balcer, Kacper Piekarski, Paweł Chłodek, Oskar Brzeziński (25. Tomasz Tomasik), Kasjan Szewieczek (69. Fabian Włodarczyk), Salvador Pryka, Wiktor Piejak (80. Krzysztof Porembski), James David Ubong (85. Fabian Pielorz), Jakub Kuczera