Miejski Ośrodek Kultury w Żorach
Miejski Ośrodek Kultury w Żorach

Zapraszamy na wieczorne koncerty w żorskich świątyniach wypełnionych rajską muzyką, która sprawi, że poczujemy się dokładnie tak jak w siódmym niebie.  

  • 1 września o godzinie 19:00

w kościele pw. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Żorach

koncert Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia", z udziałem Aleksandry Poniszewskiej – mezzosopran, Aleksandry Wójcik – saksofon altowy, Michał Goławski – fortepian, organy, pod dyrekcją Anny Szostak-Myrczek.

Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia" to czołowa w Polsce kameralna grupa śpiewacza utworzona w 1990 r. przez uznaną dyrygentkę Annę Szostak-Myrczek. Zespół ceniony jest przede wszystkim za perfekcyjne wykonania muzyki współczesnej, świetnie odnajduje się także w interpretacjach muzyki dawnej. W ciągu ponad 30 lat swojej działalności Camerata Silesia zdobyła międzynarodową renomę, promując Polskę i Miasto Katowice podczas występów w najbardziej prestiżowych salach koncertowych Europy i Azji. Zespół ma w swym dorobku już kilkadziesiąt płyt, spośród których cztery uzyskały Nagrodę Muzyczną „Fryderyk" (ostatnia w 2022 roku), a kilkanaście było do niej nominowanych.

Anna Szostak-Myrczek – dyrygent, pedagog, profesor sztuki w dyscyplinie sztuki muzyczne, założycielka Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia". Absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego do dzisiaj związana z tą uczelnią.

Komentarze

Dodaj komentarz