Pierwszy punkt siatkarzy Volleya

W siatkarskim Volley Rybnik, przed nowym sezonem, doszło do sporych zmian kadrowych. Do kadry dołączyli nowi zawodnicy, co zdaniem trenera Wojciecha Kasperskiego poprawiło znacząco jakość treningów, ale także podniosło potencjał drużyny. W pierwszych dwóch meczach rybniczanie nie do końca potwierdzili słowa swojego trenera – dwukrotnie przegrywając. Pierwszego zwycięstwa Volley szukał więc w ostatnią sobotę, w wyjazdowych starciu z Błękitnymi Ropczyce, którzy jeszcze w tej kampanii nie wygrali seta.
To zmieniło się już na samym początku sobotniej potyczki, ponieważ gospodarze rozstrzygnęli inauguracyjnego seta na swoją korzyść (25:20). Druga partia również padła łupem miejscowych i ekipa z Rybnika znalazła się pod ścianą. Na szczęście podopieczni Kasperskiego zmobilizowali się i doprowadzili do tie breaka, rozbijając Ropczyce w IV secie do 12. To jednak nie przełożyło się na końcowy sukces. W decydującym, piątym secie, to gospodarze kontrolowali wydarzenie na parkiecie, wygrywając do 8. i cały mecz 3:2. Volley tym samym wywalczył 1 pkt, pierwszy w obecnych rozgrywkach. Kolejne spotkanie siatkarze z Rybnika rozegrają w sobotę, 21 października. Wtedy to zmierzą się na swoim parkiecie z Alukonceptem Bobrowniki.  Początek spotkania o godz. 17.00.

Błękitni Ropczyce – Volley Rybnik 3:2 (25:20, 25:18, 30:32, 12:25, 15:8)
MKS MOSiR Jasło – AT Jastrzębski Węgiel 3:1 (23:25, 25:19, 26:24, 25:19)
Kęczanin Kęty – Alukoncept Bobrowniki 3:0 (25:19, 25:20, 25:20)
Tyski Klub Siatkarski – MKS Andrychów 1:3 (25:20, 23:25, 21:25, 23:25)
Sparta Kraków – Avia Solar Sędziszów Młp. 0:3 (13:25, 18:25, 20:25)
Hutnik Kraków – Karpaty Krosno 3:2 (23:25, 28:26, 21:25, 25:19, 15:10)

1. Avia Solar Sędziszów Małopolski    3    9    9:2
2. MKS Andrychów    3    9    9:2