Magdalena Kowolik / Jastrzębski Węgiel

W piątek, 20 października punktualnie o godzinie 17:30 drużyna Jastrzębskiego Węgla rozegrała pierwsze spotkanie ligowe w kampanii 2023/24. Rywalem Pomarańczowych była Stal Nysa. Trener Marcelo Mendez nie miał zbyt dużo czasu na przygotowanie zespołu do obrony tytułu mistrzów Polski. Kadrowicze reprezentacji Polski czy Francji wrócili do Jastrzębia kilka dni przed rozpoczęciem rozgrywek.
Mecz w Nysie jastrzębianie rozpoczęli znakomicie, wygrywając inauguracyjną partię do 19. Druga była bardziej wyrównana i kończyła się na przewagi. Ostatecznie zespół z Jastrzębia wygrał 30:28 i prowadził 2:0 w setach. Po kolejnych trzech kwadransach było już po meczu. JW zwyciężył w III secie do 22., a w całym meczu 3:0.
We wtorek 24 października Jastrzębski Węgiel rozegrał drugi mecz sezonu, rywalizując z Indykpolem AZS Olsztyn (spotkanie zakończyło się już po zamknięciu tego wydania Nowin). W sobotę, 28 października jastrzębianie powalczą o koleje, ligowe punkty. Wtedy to zmierzą się w delegacji z ekipą Exact Systems Hemarpol Częstochowa.

Norbert Huber, zawodnik JW

Czułem się w tym meczu świetnia, starałem się pokazać z jak najlepszej strony. Nie mieliśmy za dużo czasu, aby wspólnie potrenować, ale forma w jakiej jesteśmy napawa optymizmem. Wiedzieliśmy, że to będzie trudne spotkanie. Graliśmy w mieście, w którym ludzie kochają siatkówkę i wspierają swoją drużynę. Mieliśmy momenty gdzie kontrolowaliśmy mecz, ale zdarzało nam się też roztrwonić przewagę. Dobrze, że w kluczowych momentach pokazaliśmy wyższość. Uważam, że dobrze realizowaliśmy taktykę, zaplanowaną przez trenera. Graliśmy dobrze w ataku i obronie, potrafiliśmy odrzucić rywala od siatki. Mam nadzieję, że osobiście szybko wkomponuję się w zespół.

Stal Nysa – Jastrzębski Węgiel 0:3 (19:25, 28:30, 22:25)