Materiał partnera
Materiał partnera

Panele winylowe - czym są? 

Panele winylowe to nic innego, jak panele, które wykonane są z kilku warstw winylu, który stanowi podstawowy rdzeń produktu. Kluczowym składnikiem jest PCV, na który nałożona jest przezroczysta warstwa poliuretanu. To głównie ta warstwa sprawia, że płytki winylowe są tak trwałe i wytrzymałe. Natomiast pod warstwą PCV umieszczana jest kolejna warstwa, która nazywana jest fotograficzną. Ta warstwa paneli winylowych ma wpływ na ogólny wygląd. Dodatkowo odzwierciedla ona praktycznie każdy wzór. 

Panele winylowe są klasycznych rozmiarów. Każdy z nich układany jest osobno na posadzce, tak samo jak w przypadku innych paneli. Panele winylowe mają standardową grubość, która wynosi od 3  do 7 mm. Grubość, jaką mają panele podłogowe, zależą od producentów. Ważna jest też tutaj klasa użyteczności, która jest określana, w zależności od tego, gdzie winylowe panele mają być montowane. Podłogi winylowe łączą w sobie cechy podłogi drewnianej oraz laminowanej. 

Czym są panele LVT?

Ten typ paneli winylowych jest sztywny oraz wykonany z warstw tworzywa sztucznego. Są niezwykle wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu czystości oraz estetyczne. Takie luksusowe płytki winylowe wyglądają naprawdę efektownie. Mogą imitować drewno, beton bądź płytki. Tego typu panele z pewnością nie będą wyglądać jak najtańsze panele winylowe, ponieważ na długo zachowują swój świeży oraz nowy wygląd. Nie ma też większych problemów przy montażu paneli LVT. Posiadają wyjątkowo łatwy system zatrzaskowy, dzięki czemu wystarczy dobrać odpowiednie podkłady pod panele. Potrzebne będzie również wykończenie w postaci listew, żeby sprawie oraz szybko ułożyć podłogę. 

Podłogi winylowe - co jeszcze warto wiedzieć na ich temat? 

Coraz więcej osób zastanawia się nad podłogą winylową. Podłoga winylowa posiada mnóstwo zalet. Jest wytrzymała na różne uszkodzenia mechaniczne, a także niezwykle cicha. Wszelkie odgłosy podczas chodzenia są niwelowane. Zalety paneli to także antypoślizgowość oraz bezpieczeństwo. Podłoga winylowa nadaje się do większości pomieszczeń. Panele montowane są przy pomocy zamków zatrzaskowych. Jako wykończenie z reguły stosowane są listwy przypodłogowe. Warto, by pochodziły one od tego samego producenta oraz były dopasowane stylistyką.    

Komentarze

Dodaj komentarz