Wiadukt - ul. Mikołowska. Fot. A. Nosiadek
Wiadukt - ul. Mikołowska. Fot. A. Nosiadek

Rybnik świętuje otwarcie nowego wiaduktu drogowego na ulicy Mikołowskiej, położonego nad dawną linią kolejową. Od piątku, 10 listopada, mieszkańcy mogą korzystać z tej nowej infrastruktury, która zastępuje tymczasowy wiadukt, funkcjonujący od marca. Inwestycja ta jest kluczowym elementem modernizacji sieci drogowej w mieście, zapewniając lepszą przepustowość i bezpieczeństwo.

Nowy wiadukt, o długości 33,4 metra i szerokości ponad 16,5 metra, jest już dostępny dla ruchu pojazdów i pieszych. Warto wspomnieć, że równolegle trwa budowa nowego mostu nad Rudą. Jego otwarcie, planowane na przyszły tydzień, oznacza dalszą poprawę infrastruktury drogowej w Rybniku. Most, mający 18 metrów długości i ponad 16,5 metra szerokości, zapewni dodatkowe udogodnienia dla mieszkańców.

Most przy ul. Mikołowskiej
Most - ul. Mikołowska. Fot. A. Nosiadek

Projekt obejmował również prace drogowe na dojazdach do wiaduktów, w tym nową konstrukcję drogi, chodniki i oświetlenie uliczne. Prace przy realizacji projektu kosztowały miasto około 23,4 mln zł. Inwestycja została wsparta rządowym dofinansowaniem w wysokości ponad 10 mln zł.

1

Komentarze

  • Hajer z Erebor 16 listopada 2023 08:22Wszystko fajnie szkoda tylko że jezdnia na wiadukcie jest pochylona. Będzie "śmiesznie" jak zaczną się przymrozki i zacznie tam ściągać ciężkie pojazdy na przeciwny pas ruchu.

Dodaj komentarz