Materiał partnera
Materiał partnera

Wybieramy prezent mikołajkowy: na co zwrócić uwagę?

Zbliżające się Mikołajki i święta Bożego Narodzenia to okazje, na które większość z nas obdarowuje bliskich prezentami. Zwłaszcza dzieci w tym czasie oczekują wymarzonych zabawek, których wybór dla osób dorosłych nie zawsze jest jednak tak oczywisty. Zanim zabierzemy się za przeglądanie asortymentu czy to w sklepie stacjonarnym, czy też internetowym, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii ułatwiających wybór idealnego podarunku. Przede wszystkim ważne jest, aby dopasować go odpowiednio do wieku dziecka. Drugim czynnikiem są jego zainteresowania, stanowiące dobrą podpowiedź, która z pewnością ułatwi wybór prezentu na każdy wyjątkowy dzień. Co, jednak kiedy zamierzamy wręczyć prezent dziecku, o którym niewiele nam wiadomo? Świetnym pomysłem mogą okazać się kolorowe klocki Lego. Na rynku znaleźć można różnorodne zestawy, m.in. LEGO kwiaty, które przypadną do gustu nie tylko dzieciom, ale i nastolatkom, w dodatku niezależnie od płci. Może to być idealny prezent na przykład dla pociechy znajomych, do których wybieramy się na mikołajkową imprezę.

Co kupić na Mikołajki dla chłopca? Poznaj inspirujące pomysły

Jakie prezenty mikołajkowe spodobają się chłopcom? Doskonały pomysł mogą stanowić wspomniane wcześniej klocki Lego - te kultowe zabawki sprawiają wiele radości obdarowanym w każdym wieku, nawet nastolatkom i dorosłym. Ich podstawową zaletą jest mnogość zestawów, które zostały sprytnie podzielone na kategorie wiekowe. Dzięki temu z łatwością można znaleźć zarówno idealny zestaw LEGO dla 11-latka, jak i LEGO dla 12-latka czy znacznie młodszych dzieci, nawet tych poniżej 3-go roku życia. Klocki nawiązujące do popularnych gier komputerowych, animacji czy serii filmów z pewnością dostarczą mnóstwo zabawy, efektownie prezentując się ponadto w formie dioramy na biurku lub regale, kiedy ich układanie chwilowo się już dziecku znudzi.

Inną, równie ciekawą propozycją może okazać się gra planszowa. Taki podarunek świetnie sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy dziecko lubi spędzać czas wspólnie z przyjaciółmi lub rodziną. Propozycje gier dostępnych na rynku sprawiają, że łatwo można dopasować ich rodzaj zarówno uwzględniając gust dziecka, jak i jego wiek, dzięki czemu stanie się prawdziwym hitem na wiele zimowych wieczorów. Tego rodzaju prezent dostarczy wiele frajdy, rozwijając dodatkowo wiele cennych umiejętności, takich jak logiczne myślenie, cierpliwość czy kreatywność. Pamiętajmy jednak, aby grę poziom trudności gry dostosować do wieku dziecka, nie tylko ich zainteresowań. 

Powyższe propozycje stanowią dobry pomysł nie tylko na prezent z okazji mikołajek - śmiało można wręczyć je chłopcu na każdą inną okazję. Są to upominki nie tylko uniwersalne, ale też dostarczające wiele zabawy na długi czas, co sprawdzi się zwłaszcza w okresie świątecznych ferii.

Komentarze

Dodaj komentarz