ROW 1964 Rybnik

Piłkarze ROW-u Rybnik i Odry Wodzisław zakończyli już zmagania ligowe w 2023 roku. Los skojarzył ich jednak w półfinale pucharu Polski na poziomie podokręgu Rybnik. W czwartoligowej tabeli rybniczanie są obecnie na miejscu 7., wodzisławianie na 9. W bezpośrednim starciu, przy ul. Bogumińskiej, lepsi byli gospodarze, zespół ROW-u liczył więc na rewanż.
Mecz, który ponownie był rozgrywany na wodzisławskim stadionie, jednak tym razem z kibicami zespołu z Rybnika, toczył się w bardzo nerwowej atmosferze. Dobre sytuacje strzeleckie przeplatane były przepychankami pomiędzy zawodnikami obu ekip. W I połowie z bramki cieszyli się rybniczanie. W 10. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do siatki – strzałem głową skierował Balcer. Po zmianie stron nadal trwała wymiana ciosów, ale skuteczniejsi w niej byli piłkarze ROW-u. W 61. minucie na 2:0 podwyższył Kuczera, chwilę później bramkę kontaktową zdobył Powroźnik. Na kwadrans przed końcem meczu rybniczanie ponownie mieli dwie bramki więcej, po tym jak skutecznie rzut karny wykonał Janik. Gospodarze zdołali jeszcze zdobyć gola kontaktowego, autorstwa Gajdy, ale na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu. Ostatecznie więc to ekipa z Rybnika zagra w finale pucharu Polski na poziomie podokręgu.

PO MECZU POWIEDZIAŁ
Dawid Jóźwiak, trener ROW-u

To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Cieszymy się ze zwycięstwa, a szczególnie, że był to mecz derbowy i mogliśmy dać radość naszym kibicom, którzy fantastycznie nas wspierali.
Odpowiedzialność, ambicja i charakter każdego z zawodników była dziś na najwyższym poziomie i pozwoliła nam wygrać te spotkanie. Teraz przed nami długa przerwa, a w styczniu rozpoczniemy przygotowania do rundy wiosennej w dobrych humorach.

Odra Wodzisław Śląski – ROW 1964 Rybnik 2:3 (0:1)