RMKS Rybnik
RMKS Rybnik

Podczas Mistrzostw Śląska Open w pływaniu, rozegranych na pływalni „Olimpijczyk" w Gliwicach 17 i 18 listopada, Iga Łapeta, zawodniczka sekcji pływackiej RMKS Rybnik zdobyła 5 złotych medali. Iga zwyciężyła we wszystkich konkurencjach w których wystartowała. Na najwyższym stopniu podium stawała za 50, 100, 200, 400 metrów stylem dowolnym oraz za 50 metrów stylem motylkowym, jednocześnie poprawiając swoje rekordy życiowe w każdej konkurencji. Zawodniczka RMKS-u została również najlepszą zawodniczką mistrzostw wśród  juniorek 16-letnich. – Igę przede wszystkim cechuje pracowitość i systematyczność, co w połączeniu z jej talentem daje dotychczasowy stały progres wyników – mówi Rafał Tymusz, trener pływaczki, który informuje jednocześnie, że RMKS prowadzi zajęcia treningowe na pływalni Yntka przy ul. Powstańców Śląskich 40 od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-18.00 oraz w soboty od godz. 7.30 do 9.00. – Szkolenie prowadzimy już od 7-8 roku życia aż do seniora i kategorii masters. Nabór trwa przez cały rok. Zapraszamy zainteresowanych do uprawiania najpiękniejszej dyscypliny sportowej jaką jest pływanie. Zapisu do sekcji przyjmowane są w godzinach prowadzenia treningu – dodaje na zakończenie trener Tymusz.