Raciborskie Centrum Kultury
Raciborskie Centrum Kultury

Rybnik. Już 1 grudnia o godz. 19.00 Teatr Ziemi Rybnickiej zaprasza na spotkanie z artystami, którzy od dawna są chlubą miasta i ich naprawdę zacnym gościem. Jeśli lubicie wokalistów, którzy potrafią czarować swoim głosem, to wybór Mietka Szcześniaka nie będzie dla nikogo zaskoczeniem. Artystę będzie można podziwiać w trakcie muzycznej uczty serwowanej przez grupę zespół 6NA6, który specjalizuje się w wykonywaniu znanych hitów światowej i polskiej muzyki a capella. Zespół obchodzi w tym roku swoje 30 lecie. Band ma w swoim dorobku współpracę m.in. z Sabiną Jeszką, Pawłem Kukizem, Kubą Badachem, czy Renatą Przemyk. Koncertuje nie tylko w naszym kraju, ale także poza jego granicami. W tym czasie Okrągłą rocznicę postanowił uczcić, właśnie zapraszając do współpracy niebanalnego twórcę, który ma za sobą tak wielkie przeboje jak "Dumka na dwa serca", czy "Bądź blisko". Artysta wywodzi się ze środowiska jazzowego, obecnie pracuje na prestiżowej uczelni Akademii Muzycznej. Legitymuje się dyplomem magistra sztuk. Jest autorem 12 płyt. Współpracował z takimi gwiazdami jak Edyta Górniak. Bilety w cenie 60 zł.

Rybnik. 26 listopada o godz. 15.30 i 18.00 w TZR odbędą się dwa spektakle brawurowej komedii zatytułowanej "Prawda" w reżyserii cenionego aktora i reżysera Wojciecha Malajkata. Na scenie wystąpi plejada polskich gwiazd małego i dużego ekranu. Zobaczymy Beatę Ścibakównę, Martę Żmudę-Trzebiatowską, Andrzeja Zielińskiego, Tomasza Sapryka. Autorem sztuki jest Florian Zeller. Komedia opowiada o perypetiach czwórki przyjaciół, wśród których prym wiedzie Michael - znakomity intrygant, manipulator i po prostu kłamca. Bohaterowie będą musieli się zmierzyć z tytułową prawdą w gąszczu półprawd, niedopowiedzeń, kłamstw i manipulacji. Reżyseria: Wojciech Malajkat. Kostiumy: Sylwester Krupiński. Bilety do nabycia wkrótce. Bilety od 90 zł.

Jastrzębie-Zdrój. Teatr Cordis zaprasza 10 grudnia o godz. 17.00 i 19.00 na spektakl pod tytułem "Dziewczynka z zapałkami". To jedna z najbardziej wzruszających bajek Hansa Christiana Andersena opowiadająca o biedzie i sile marzeń. To także duch Bożego Narodzenia i wspomnienia z dzieciństwa. Bilety w cenie 15 zł.

Wodzisław Śląski. 24 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się „IX Kokoszycka Jesień Artystyczna, czyli spotkanie z twórczością”. W tym roku pod nazwą „Gość w dom”. Celem imprezy jest integracja społeczności lokalnej. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00 wystawą. Prace będzie można podziwiać w holu głównym WCK. Natomiast o godz. 18:00 rozpocznie się część koncertowa. Podczas wydarzenia wystąpią zespoły: "Kokoszyczanki", "Restart" oraz zaproszeni goście.

Racibórz: Już 25 listopada na deskach Raciborskiego Centrum Kultury będzie można zobaczyć sztukę: "Dobrze się kłamie". Jest to adaptacja sceniczna kinowego hitu na deskach teatru. Organizatorzy zapewniają, że sztuka przyniesie widzom astronomicznie zabawny spektakl o skomplikowanych relacjach międzyludzkich. Jest to opowieść o grupie przyjaciół, z których każdy ma coś do ukrycia. Dowiemy się, kto ma na swoim koncie kłamstwa dużego kalibru, a kto tylko nieco przeinacza prawdę. Odpowiedzi ma dostarczyć niebezpieczna gra... Każdy, kto siedzi przy stole, ma podzielić się z przyjaciółmi zawartością swojego telefonu. Zwykły wieczór z przyjaciółmi zmienia się w prawdziwy sprawdzian z przyjaźni. Niektórym „ściemnianie” wyjdzie na dobre, inni całkowicie się pogrążą. Co ujawnią odczytane publicznie SMS-y i powiadomienia z Facebooka? Wystąpią m.in. Olga Bołądź i Bartłomiej Topa.

Komentarze

Dodaj komentarz