JKH Jastrzębie

Po trzech porażkach z rzędu hokeiści JKH GKS Jastrzębie znaleźli się poza pierwszą czwórką Tauron Hokej Ligi. W piątek, 24 listopada o godz. 18:00 podopieczni Roberta Kalabera podejmowali na Jastorze Zagłębie Sosnowiec i... lepszej okazji do przełamania nie mogliśmy sobie wymarzyć. Ten przeciwnik wybitnie „pasuje” jastrzębianom. Na 50 ostatnich spotkań z Zagłębiem JKH GKS wygrał 48.
Początek tego spotkania należał do gospodarzy, którzy po II tercjach prowadzili 5:0 i stało się jasne, że jastrzębianie zaliczą pierwszą wygraną w listopadzie. I ta się ostatecznie stało, a JKH mógł się cieszyć ze zwycięstwa 5:1.
Dwa dni później hokeiści z Jastrzębia pojechali do Nowego Targu na mecz z Podhalem. Tego spotkania podopieczni Kalabera nie będą miło wspominać, szczególnie tercji nr 2, którą przegrali 7:0! Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Podhala 10:3, a kibice ekipy z Jastrzębia zastanawiali się, kiedy ostatnio ich ulubieńcy stracili tyle bramek.
O kolejne ligowe punkty zawodnicy Kalabera powalczą 28 grudnia z GKS-em Katowice na Jastorze, 1 grudnia na wyjeździe z GKS-em Tychy i ponownie na swoim lodowisku – 3 grudnia z Unią Oświęcim.

PZU Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 10:3 (2:2, 7:0, 1:1)
Bramki: Worwa (18., 21., 24.), Wielkiewicz (19.), Lorraine (23., 55.), Neupauer (30., 39.), Themar (32.), Cichy (37.) – Starzyński (5.), Paś (20., 49.)
JKH: Lacković (od 23:41 Miarka) - Kostek, Wajda, Urbanowicz, Paś, Rajamaki - Viinikainen, Martiska, Izacky, Starzyński, Spirko - Górny, Kameneu, Bernhards, Jarosz, Arrak - Zając, Bagin, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Kiełbicki.

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 5:1 (1:0, 4:0, 0:1)
Brasmki: Kiełbicki (4.), Paś (24.), Bernhards (25.), Starzyński (30.), Spirko (33.) – Charvat (33.)
JKH: Lacković - Kostek, Wajda, Urbanowicz, Paś, Rajamaki - Viinikainen, Martiska, Kiełbicki, Starzyński, Spirko - Górny, Kameneu, Bernhards, Jarosz, Arrak - Onak, Pelaczyk, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Zając.

1. GKS Katowice    18    48    72:41
2. Re-Plast Unia Oświęcim    19    37    74:48
3. GKS Tychy    18    34    54:39
4. KH Energa Toruń    20    31    65:63
5. JKH GKS Jastrzębie    19    31    59:50