JKH Jastrzębie

Niesamowici są hokeiści z Jastrzębia-Zdroju. Po klęsce w Nowym Targu, gdzie stracili aż 10 bramek (7 w drugiej tercji), podopieczni Roberta Kalabera podejmowali na Jastorze mistrza Polski i lidera Tauron Hokej Ligi – GKS Katowice. Po bardzo emocjonującym spotkaniu JKH wygrał 4:3. Bohaterem dnia okazał się zdobywca hattricka Rastislav Spirko.

W mecz lepiej weszli przyjezdni, którzy po inauguracyjnej tercji prowadzili 2:0. W 27. minucie kontaktowego gola zdobył Rajamaki. Później popis dał Spirko, trzykrotnie pokonując bramkarza GKS-u. Ostatecznie jastrzębianie mogli się cieszyć ze zwycięstwa w derbach 4:3.

Taki wynik dobrze wróży przed kolejnymi meczami ligowymi JKH, a także przed półfinałowym starciem w walce o puchar Polski, gdzie rywalem hokeistów Kalabera będzie … GKS Katowice.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)
Bramki: Rajamaki (27.), Spirko (31., 52., 57.) – Olsson (4.), Kruczek (7.), Fraszko (60.)
JKH: Miarka - Kostek, Wajda, Urbanowicz, Paś, Kiełbicki - Górny, Bagin, Izacky, Starzyński, Spirko - Viinikainen, Martiska, Bernhards, Jarosz, Rajamaki - Kameneu, Zając, R. Nalewajka, Arrak, Ł. Nalewajka.

1. GKS Katowice    19    51    79-43
2. GKS Tychy    19    37    59-43
3. Re-Plast Unia Oświęcim    20    37    78-53
4. KH Energa Toruń    20    31    65-63
5. JKH GKS Jastrzębie    20    31    62-60
6. Comarch Cracovia    21    27    68-82
7. PZU Podhale Nowy Targ    20    25    73-83