Pomarańczowa PlusLiga

Siatkarze z Jastrzębia znakomicie spisują się w obecnej kampanii PlusLigi. Podopieczni Marcelo Mendeza wygrali osiem pierwszych meczów i szybko znaleźli się na szczycie ligowej tabeli. W sobotę, 2 grudnia jastrzębianie walczyli o zwycięstwo nr, rywalizując z Bogdanką LUK Lublin.
Mecz rozpoczął się od pogromu w I secie. Pomarańczowi grali bezbłędnie i wygrali do 14. W drugiej odsłonie było nieco więcej walki, ale ostatecznie siatkarze z Jastrzębia cieszyli się ze zwycięstwa do 21. Trzeci i ostatni set udowodnił, że zespołów w PlusLidze jest za duża. Być może nie ma tylu siatkarzy na odpowiednim poziomie, aby zbudować aż 16 drużyn, które gwarantowałyby poziom najwyższej klasy rozgrywkowej. Jastrzębski zespół pokonał w trzeciej partii LUK Lublin do 11., w cały meczu 3:0 i zanotował dziewiąte z rzędu zwycięstwo w lidze.
W najbliższy weekend zespół z Jastrzębia zagra w Warszawie z tamtejszym Projektem. Mecz odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia. Start o godz. 17:30.

Bogdanka LUK Lublin – Jastrzębski Węgiel 0:3 (14:25, 21:25, 11:25). MVP: Tomasz Fornal.