Jastrzębski Węgiel

Przed rozpoczęciem tegorocznej kampanii PlusLigi wielu ekspertów przewidywało, że drużyny naszpikowane reprezentantami różnych krajów, będą mieć spore problemy związane ze zmęczeniem. Nic z tych rzeczy nie wydarzyło się, do tej pory, w Jastrzębskim Węglu. Podopieczni Marcelo Mendeza spisują się znakomicie zarówno w Lidze Mistrzów jak i rozgrywkach krajowych, w których mają bilans 10 zwycięstw w 11 meczach.

We wtorek, 5 grudnia późnym wieczorem, jastrzębianie podejmowali na swoim parkiecie Trefl Gdańsk, który również sezon 2023/24 rozpoczął dobrze. Pierwszy set był wyrównany do stanu 21:20. Później kontrolę nad wydarzeniami przejęli miejscowi i wygrali ostatecznie do 20. Drugi set zakończył się takim samym rezultatem. Trzecia i jak się później okazał ostatnia partia, była najbardziej wyrównana, a o zwycięstwie decydowała gra na przewagi. Miejscowi obronili kilka piłek setowych, a później odwrócili losy rywalizacji, wygrali do 28. i cały mecz 3:0.

W niedzielę, 10 grudnia Pomarańczowi walczyli o zwycięstwo nr 11. Wtedy to zmierzyli się w Warszawie z miejscowym Projektem, czyli wiceliderem PlusLigi. Emocji w tym spotkaniu nie brakowało, ale to gospodarze grali lepiej. Chociaż po tym jak Pomarańczowi rozbili Projekt w drugiej partii do 11., wydawało się, że wynik spotkania jest sprawą otwartą. Jednak warszawiacy nie zrazili się takim wynikiem, wygrali trzeciego i czwartego seta do 23., a cały mecz 3:1. Tym samym pierwsza porażka w tegorocznej batalii PlusLigi – aktualnych mistrzów Polski – stała się faktem.

Ostatni ligowy mecz, przed światami Bożego Narodzenia, siatkarze z Jastrzębia rozegrają w sobotę, 16 grudnia. Wtedy to będą rywalizować, na wyjeździe, z ekipą Ślepsk Malow Suwałki.

- Emocji w tym spotkaniu nie zabrakło. Ostatnie dwa sety były wyrównane. Natomiast uważam, że poziom siatkarski nas zawiódł. Nie graliśmy super siatkówki. Być może był to nasz najgorszy mecz w tym sezonie. Dla nas najważniejszy jest teraz kolejny występ, nie możemy rozmyślać o porażce z Projektem, skupiamy się na tym co będzie. Czyli dalsza rywalizacja w Lidze Mistrzów i PlusLidze - powiedział po meczu Tomasz Fornal, zawodnik JW.

Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:22, 11:25, 25:23, 25:23)