JKH Jastrzębie
JKH Jastrzębie

Na oficjalnej stronie klubowej JKH pojawiła się informacja. – Miło nam poinformować, że do JKH na ostatniej prostej 2023 roku dołącza Jake Hamilton. Ten 28-letni amerykański obrońca rodem spod St. Louis imponuje warunkami fizycznymi i ma za sobą cztery sezony na szczeblu ECHL (amerykańsko-kanadyjska „trzecia liga”). To pierwszy zawodnik rodem z USA w naszych szeregach. Witamy w Jastrzębiu! 
Nie jest wielką tajemnicą, że w tym sezonie nie wiedzie się nam w defensywie. Świadczy o tym spora liczba straconych bramek. Stąd wzmocnienie w postaci Jake'a Hamiltona, dla którego JKH GKS Jastrzębie będzie pierwszym europejskim klubem w karierze. Amerykanin trenuje z ekipą Roberta Kalabera od niedzieli – czytamy na jkh.pl.
Jake Hamilton urodził się 29 października 1995 roku w O'Fallon pod St. Louis. Jako nastolatek występował w juniorskich zespołach z Las Vegas czy Chicago, zaś w sezonie 2014/15 zadebiutował w mocnej młodzieżowej lidze NAHL w barwach Odessa Jackalopes. Następnie grał w akademickiej drużynie Uniwersytetu Wisconsin oraz w Peoria Rivermen (miasto niedaleko Chicago) w lidze SPHL.
W latach 2019-2023 z przerwą na sezon 2020/21 występował we wspomnianej na wstępie lidze ECHL, stanowiącej zaplecze AHL. Hamilton reprezentował zespoły z Jacksonville, Kansas City, Adirondack, Norfolk i kanadyjskiego St. Johns.

Komentarze

Dodaj komentarz