JKH Jastrzębie

Hokeiści z Jastrzębia zapewnili sobie prawo gry w finałowym turnieju, którego stawką jest puchar Polski. Podopieczni Roberta Kalabera w walce o finał tych rozgrywek zmierzyli się z aktualnym mistrzem Polski i liderem Tauron Hokej Ligi – GKS-em z Katowic. Jastrzębianie nie byli więc faworytem tego starcia.

Mecz od początku do końca był bardzo wyrównany. Z prowadzenia cieszyli się jednak katowiczanie, po tym jak w końcówce I tercji do bramki trafił Sokay. Jastrzębianie do wyrównania doprowadzili w minucie 43., a na listę strzelców, po znakomitej asyście Kolusza, wpisał się Paś. Po regulaminowych 60 minutach był remis 1:1.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. W niej znakomicie zaprezentowali się hokeiści JKH i ostatecznie mogli się cieszyć z awansu do finału pucharu Polski.

Już dzisiaj poznamy drugiego finalistę, a w sobotę o godz. 17:30 jastrzębski zespół zagra piąty finał o piąty puchar Polski w historii.

- Wiedzieliśmy, kto będzie naszym rywalem w tym spotkaniu, że będzie to bardzo mocna drużyna. Spodziewaliśmy się trudnego spotkania. Mieliśmy swoje szanse w drugiej części spotkania, jedną z nich wykorzystaliśmy. Dobrze w bramce spisywał się Miarka. Byliśmy zdyscyplinowani, mieliśmy mało wykluczeń. Na początku przewagę miały Katowice, w końcówce to my byliśmy lepsi. W serii rzutów karnych bardzo dobrze spisali się nasi zawodnicy i cieszymy się z awansu do finału. Dzisiaj obaj nasi bramkarze pokazali klasę, zrobili to, co powinni - powiedział po meczu Robert Kalaber, trener JKH GKS.

28 grudnia 2023, Krynica-Zdrój, 18:30
GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 1:2 k. (1:0, 0:0, 0:1, d. 0:0, k. 2:3)
1:0 Ben Sokay - Olli Lisakka (19:17)
1:1 Dominik Paś - Marcin Kolusz, Maciej Urbanowicz (42:36)
1:2 Jakub Ižacký (65:00, Karny decydujący)

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Fraszko - Varttinen, Koponen, IIsakka, Monto, Hitosato - Wanacki, Cook, Olsson, Sokay, Marklund - Lebek, Maciaś, Kovalchuk, Smal, Michalski.

JKH: Miarka (Lacković) - Kostek, Wajda, Urbanowicz, Paś, Kolusz - Górny, Hamilton, Izacky, Jarosz, Spirko - Viinikainen, Bagin, Kiełbicki, Starzyński, Rajamaki - Martiska, Zając, Pelaczyk, Arrak, Ł. Nalewajka.