post image
Materiały prasowe / ING

ING Bank Polski, jeden z czołowych banków w kraju, ogłosił istotne zmiany w swojej strukturze. W najnowszym komunikacie poinformowano, że bank planuje redukcję zatrudnienia, która dotknie około 1450 pracowników. Ta decyzja jest częścią trwającej transformacji banku, która obejmuje między innymi optymalizację sieci placówek i rozwój cyfrowych kanałów obsługi klienta.

Zmiany nie są wyłącznie kwestią zatrudnienia. Bank poinformował również, że jego zyski za ostatni kwartał będą obciążone dodatkowymi kosztami. Chodzi o koszty ryzyka prawnych kredytów hipotecznych w walutach obcych, które wyniosą około 105,1 mln zł. W związku z tym, ING Bank Polski planuje utworzyć specjalną rezerwę restrukturyzacyjną w wysokości ponad 86 mln zł, co ma pomóc w zarządzaniu finansami w najbliższych latach.

Nie jest to izolowany przypadek w branży bankowej. W październiku podobne kroki podjął bank BNP Paribas, ogłaszając zwolnienia 600 pracowników. Wszystko to w ramach działań na rzecz poprawy efektywności operacyjnej. ING, podobnie jak BNP Paribas, podkreśla znaczenie transformacji technologicznej i implementacji nowego modelu pracy, opartego na metodologii agile.

Szczegółowe informacje na temat planowanych zwolnień w ING Bank Polski zostaną opublikowane po zakończeniu obowiązkowych konsultacji z organizacjami związkowymi.

Od lat banki likwidują stanowiska obsługi kasowej

W kontekście zmian w sposobie obsługi klientów, ING Bank Polski od 2017 roku intensywnie pracuje nad rozwojem transakcji bezgotówkowych. W ramach tych działań, część oddziałów banku przekształcona została w punkty, gdzie obsługa gotówkowa jest możliwa tylko za pośrednictwem bankomatów i wpłatomatów w strefie 24/7. To krok w kierunku zwiększenia efektywności i dostosowania się do zmieniających się potrzeb klientów, którzy coraz częściej wybierają rozwiązania cyfrowe.

Komentarze

Dodaj komentarz