fot. ms
fot. ms

W tegorocznej alokacji funduszy na sport w Jastrzębiu-Zdroju, miasto zdecydowało o przydzieleniu łącznej kwoty 3,1 miliona złotych dla dziewięciu lokalnych klubów sportowych. Różnorodność kwot, od 20 tysięcy do 1,4 miliona złotych, odzwierciedla zróżnicowane potrzeby i skalę działalności poszczególnych klubów.

Największym beneficjentem wsparcia finansowego jest GKS Jastrzębie, klub piłkarski, który otrzymał 1,4 miliona złotych. Te środki mają być przeznaczone na szkolenie seniorów oraz udział w rozgrywkach. Tuż za nimi, z kwotą 800 tysięcy złotych, uplasował się klub hokejowy JKH GKS Jastrzębie, który planuje wykorzystać fundusze na szkolenie i udział w zawodach swojej drużyny seniorów.

Kolejne znaczące dofinansowanie, w wysokości 640 tysięcy złotych, otrzymał klub siatkarski Jastrzębski Węgiel. Pieniądze te mają być przeznaczone na rozwój sportowy zawodników oraz uczestnictwo w rozgrywkach krajowych i międzynarodowych.

Niewielkie, lecz istotne dotacje trafiły również do innych zespołów. JKS SMS Jastrzębie, klub siatkarski, otrzymał 80 tysięcy złotych na szkolenie młodych zawodniczek, natomiast LKS Granica Ruptawa, klub piłkarski, otrzymał 70 tysięcy złotych na rozwój swoich zawodników. Jastrzębski Klub Tenisa Stołowego (JKTS) z kolei wykorzysta 50 tysięcy złotych na szkolenie i udział w rozgrywkach.

Ponadto, trzy inne kluby sportowe, w tym dwa piłkarskie i jeden hokejowy, otrzymają po 20 tysięcy złotych. Wśród nich są LKS Zryw Jastrzębie-Bzie, LKS "Żar" Szeroka oraz UKH "Białe Jastrzębie", które planują wykorzystać środki na rozwój sportu w swoich dyscyplinach.

Komentarze

Dodaj komentarz