W niedzielne popołudnie, fani siatkówki byli świadkami fascynującego starcia w ramach Plusligi, gdzie Jastrzębski Węgiel stawił czoła PSG Stal Nysa. Spotkanie rozpoczęło się od niewielkiej przewagi gości, ale Jastrzębski Węgiel szybko odzyskał kontrolę, dzięki skutecznym akcjom Jean Patry'ego i bloku Jurija Gladyra, przejmując prowadzenie 2:1. W pierwszym secie obie drużyny walczyły zaciekle, a gra charakteryzowała się licznymi zmianami w prowadzeniu. Pomimo początkowej przewagi PSG Stal Nysa, Jastrzębski Węgiel, pod wodzą trenera Marcelo Mendeza, zdołał przez jakiś czas odwrócić losy seta, chociaż ostatecznie przegrali go 20:25. Kluczową rolę w tym secie odegrał Michał Gierżot i Maciej Muzaj z drużyny przeciwnej, którzy swoimi skutecznymi serwisami i atakami zadecydowali o jego wyniku.

Druga partia to demonstracja siły i determinacji Jastrzębskiego Węgla. Dzięki skutecznym serwisom Fornala oraz pewnym atakom Hubera, drużyna szybko objęła prowadzenie 5:2. Chociaż Stal Nysa starała się zmniejszyć dystans, to efektywne kontry Patry'ego oraz zatrzymania blokiem Muzaja ugruntowały przewagę Jastrzębskiego Węgla, kończąc set wynikiem 25:21.

Trzecia odsłona meczu znów zaczęła się od niewielkiego prowadzenia gości. Jednakże Jastrzębski Węgiel, wspierany przez Szymurę oraz skuteczne kontry, szybko odzyskał inicjatywę, prowadząc 9:5, a ostatecznie wygrywając set 25:20. W tym secie błyszczał zarówno w ataku, jak i w obronie, Jean Patry.

W decydującej partii, Jastrzębski Węgiel zademonstrował swoją dominację. Rozpoczynając od udanego bloku Hubera, drużyna szybko zdobyła przewagę. Wyjątkowa gra Toniuttiego i Szymury przyniosła im wynik 5:2, a następnie 8:4. Szymura w dalszej części seta kontynuował swoją skuteczną grę, zapewniając drużynie bezpieczną przewagę. Ostatecznym gwoździem do trumny przeciwników okazał się as serwisowy Patry'ego, który wynik seta ustalił na 25:21. Ostatni punkt w meczu to triumfalny blok Patry'ego, przypieczętowujący zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla.

Dzisiejsze zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla stanowiło doskonałą rekompensatę za ich nieoczekiwaną porażkę w ostatnim meczu wyjazdowym Ligi Mistrzów przeciwko Guaguas Las Palmas. Następne spotkanie Jastrzębian, które odbędzie się 17 stycznia, będzie kolejnym meczem w ramach Ligi Mistrzów, gdzie zmierzą się z zespołem SVG Luneburg. Mecz zaplanowano na godzinę 18:00.

Jastrzębski Węgiel – PSG Stal Nysa 3:1 (20:25, 25:21, 25:20, 25:15)

Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, Gladyr, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Sclater, Skruders
PSG Stal Nysa: Muzaj, Zhukouski, Zerba, Kramczyński, Gierżot, El Graoui, Dembiec (libero) oraz Kapica, Abramowicz, Kosiba, Włodarczyk

MVP: Jean Patry