JKH GKS Jastrzębie

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie, zdecydowaną postawą i efektywnością pokonali Re-Plast Unię Oświęcim 6:2. W meczu, który zbliża jastrzębian do czołówki tabeli, wyraźnie widoczne było ich skupienie i determinacja.

Znakomite otwarcie meczu miało miejsce już w 5. minucie, kiedy to Filip Starzyński, wykorzystując nieudane wybicie Unii, zaskoczył bramkarza gości. Mimo wielu szans w pierwszej tercji, dopiero w drugiej części gry padły kolejne bramki. W 23. minucie Unia wyrównała, lecz radość z tego trafienia była krótka – już dwanaście sekund później Kamil Górny przywrócił prowadzenie Jastrzębiu. Mimo kolejnego wyrównania przez Unię, JKH GKS Jastrzębie nie dało się zbić z tropu, odzyskując prowadzenie po strzale Jakuba Martiski.

W kluczowych momentach spotkania błyszczał także debiutujący w barwach Jastrzębia Nick Ford, który nie tylko strzelił gola, ale również zaliczył asystę przy bramce Marcina Kolusza. W trzeciej tercji JKH GKS Jastrzębie umiejętnie kontrolowało grę, utrzymując przewagę i uniemożliwiając rywalom zdobycie kontaktowej bramki. Efektowny strzał Forda z niemal zerowego kąta ustalił ostateczny wynik meczu.

Po tym emocjonującym zwycięstwie JKH GKS Jastrzębie już w niedzielę zmierzy się u siebie z Comarch Cracovią. Mecz zapowiada się równie ekscytująco, a kibice z pewnością mogą oczekiwać kolejnej porcji sportowych emocji.

19 stycznia 2024, Oświęcim, 18:00
Re-Plast Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 2:6 (0:1, 2:3, 0:2)
0:1 Starzyński - Hamilton 04:50
1:1 Valtola - Karjalainen - Heikkinen 22:04 5/4
1:2 Górny - Izacky - Hamilton 22:16
2:2 Uimonen - Denyskin - Krzemień 26:50
2:3 Martiska - Viinikainen - Kolusz 27:20
2:4 Kolusz - Ford 34:45