ms
ms

W sobotnim meczu Jastrzębski Węgiel wykazał swoją wyższość nad Indykpol AZS Olsztyn, wygrywając każdego seta z wyraźną przewagą. Od początku spotkania lider PlusLigi prezentował wysoki poziom gry, szybko zdobywając prowadzenie dzięki błędom rywali, w tym autowemu atakowi Cezarego Sapińskiego.

Gospodarze, pomimo chwilowych przebłysków, nie byli w stanie zatrzymać determinacji Jastrzębskiego Węgla. Szczególnie efektywne okazały się bloki jastrzębian, z Jurijem Gladyrem i Norbertem Huberem na czele, którzy skutecznie zatrzymywali ataki rywali, w tym Nicolasa Szerszenia i Alana Souzy. W pierwszym secie kluczowe były również błędy ofensywne Souzy, które przyczyniły się do końcowego wyniku 25:22 na korzyść gości.

Druga odsłona meczu również należała do Jastrzębskiego Węgla, który nie dał szans rywalom, utrzymując przewagę przez cały czas. Jean Patry, swoimi skutecznymi atakami, przyczynił się do wygranej w drugim secie 25:20. Olsztynianie, choć próbowali odrabiać straty, spotykali się z mocnym oporem ze strony Jastrzębskiego Węgla, który utrzymywał kontrolę nad meczem.

Trzeci set rozpoczął się od lepszego występu gospodarzy, jednak szybko Jastrzębski Węgiel odzyskał inicjatywę. Patry i Fornal swoimi skutecznymi atakami i blokami ponownie zapewnili drużynie przewagę, kończąc set wynikiem 25:21 i cały mecz 3:0. Zawodnikiem spotkania został Norbert Huber.

Już jutro, 23 stycznia o godz. 20:30 na własnej hali rozegrają mecz w ramach 18. kolejki PlusLigi przeciwko Exact Systems Hemarpol Częstochowie.

Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 20:25, 22:25)