JKH Jastrzębie

W piątek, 26 stycznia hokeiści z Jastrzębia rozpoczęli piątą rundę fazy zasadniczej – Tauron Hokej Ligi. Rywalem podopiecznych Roberta Kalabera był ekipa z Torunia, a spotkanie rozegrano na Jastorze. Dwa dni później jastrzębianie pojechali na mecz do Sosnowca.

Piątkowe, domowe starcie rozpoczęło się od tercji zakończonej remisem 0:0. Mało kto przypuszczał wtedy, co wydarzy się przez kolejne dwadzieścia minut. Miejscowi ruszyli do zdecydowanych ataków i już w połowie II tercji prowadzili 5:0. Dwie kolejne bramki dorzucili Arrak i Urbanowicz i stało się jasne, że komplet punktów pozostanie na Jastorze. W tercji nr 3 na listę strzelców jastrzębianie wpisali się jeszcze trzykrotnie i ostatecznie mogli się cieszyć z wygranej aż 10:0.

Mecz w Sosnowcu, który rozegrano w ostatnią niedzielę stycznia, to również popis skuteczności jastrzębian, co nie było domeną podopiecznych Kalabera w pierwszy miesiącach walki o wygranie Tauron Hokej Ligi. Zagłębie mogło liczyć na dobry rezultat do początku III tercji, kiedy to przegrywało  tylko 3:2. Później strzelali już tylko hokeiści JKH i po trafieniach R. Nalewajki, dwóch Urbanowicza i Rajamakiego – zespół z Jastrzębia wygrał 7:2.

Jeżeli hokeiści Kalabera utrzymają taką skuteczność gry, sezon 2023/24 może przynieść kibicom JKH jeszcze wiele pozytywnych emocji.

W czwartek, 1 lutego jastrzębianie ponownie zagrają przed własną publicznością. Tym razem rywalem hokeistów Kalabera będzie ekipa Marma Ciarko STS Sanok. Mecz ten rozpocznie się o godz. 18:00.

28 stycznia 2024, Sosnowiec, 18:00
Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie 2:7 (1:1, 1:2, 0:4)
0:1 Izacky - Bagin - Viinikainen 09:03
1:1 Lindgren 13:19, 5/4
1:2 Wajda - Izacky - Spirko 22:03, 5/4
2:2 Salo - Saur - Krawczyk 34:20
2:3 Spirko - Izacky - Paś 35:00
2:4 R. Nalewajka - Martiska 45:37