ROW 1964 Rybnik
ROW 1964 Rybnik

Piłkarze z Rybnika rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2023/24. Rybniczanie po rundzie jesiennej zajmują 7. miejsce w ligowej tabeli. Ze względu na reorganizację czwartoligowych rozgrywek, podopieczni Dawida Jóźwiaka nie mogą być pewni utrzymania. Z ligi może spaść zespół nawet z 10. miejsca. Przerwę zimową zawodnicy ROW-u spędzą na swoim obiektach, pojadą na obóz do Kamienia i rozegrają kilka sparingów, m.in. z Unią Racibórz, Podhalanką Milówka, Concordią Knurów, czy Unią z Turzy Śląską. Pierwszym rywalem ekipy z G72 była Unia Racibórz, a mecz został rozegrany w sobotę, 27 stycznia w Kamieniu. 
W tym meczu trener Jóźwiak nie mógł skorzystać m.in. z Jakuba Kuczery, który karierę będzie kontynuował w Turzy Śląskiej. To z pewnością spore osłabienie rybniczan. 
Spotkanie z raciborzanami kończyło pięciodniowy obóz, którzy piłkarze z Rybnika spędzili w ośrodku w Rybniku-Kamieniu. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem ROWU-u 2:0, a na listę strzelców wpisali się Paweł Mandrysz i Kacper Piekarski. 3 lutego zespół z Rybnika rozegra mecz kontrolny z ekipą Orzeł Miedary. 

PO MECZU POWIEDZIELI 
Dawid Jóźwiak, trener ROW-u

Pierwszy sparing za nami, choć wyniki meczów kontrolnych nie mają znaczenia, to cieszy zwycięstwo. 
Jesteśmy po bardzo ciężkim tygodniu przygotowań w trakcie obozu i najważniejsze było wykonanie pracy, a zwycięstwo pozwoliło w dobrych humorach zakończyć obóz w Kamieniu. Mieliśmy bardzo dobre warunki do pracy i jestem zadowolony zarówno z pracy na obozie jak i warunków.
Drużyna cały czas jest w budowie, kilku zawodników odeszło z drużyny, a kilku nowych jest już w klubie. Zostały do dopięcia formalności. Pracujemy jeszcze nad dwoma ważnymi transferami, ale jestem przekonany, że drużyna którą budujemy od stycznia będzie mocniejsza od tej jesiennej i zrobimy wszystko, aby utrzymać ROW w IV lidze. 

Jan Janik, kapitan ROW-u
Jeżeli chodzi o obóz to bardzo się cieszymy że mieliśmy możliwość pojechania i trenowania w bardzo dobrych warunkach. Jesteśmy zadowoleni z wykonanej pracy na obozie. Niestety, nie obyło się bez urazów, ale mam nadzieję, że kontuzjowani zawodnicy szybko wrócą do treningów. Jeżeli chodzi o sparing uważam, że zagraliśmy solidny mecz i cieszę się z wygranej. Bardzo dobrze zaprezentowali się nowi zawodnicy plus kilku z naszej młodzieży więc jesteśmy zadowoleni.

ROW 1964 Rybnik ¬– Unia Racibórz 2:0
Bramki
: Paweł Mandrysz, Kacper Piekarski 

Komentarze

Dodaj komentarz