JKH Jastrzębie

Podopieczni Roberta Kalabera, dobrze weszli w 2024 roku. JKH GKS Jastrzębie bardzo solidnie punktuje i zbliża się do czołowej trójki Tauron Hokej Ligi. To dobrze wróży przed zbliżającymi się play offami.
W ostatni czwartek, 1 lutego jastrzębianie podejmowali na swoim lodowisku STS Sanok. Gdy okazało się, że goście przyjechali na Jastor praktycznie w młodzieżowo-juniorskim składzie, stało się jasne, że JKH ma obowiązek wygrać to spotkanie. I tak też się stało.
Już po pierwszej tercji było 3:0, a na listę strzelców wpisali się Zając, Pelaczyk i Paś. Po 40 minutach miejscowi prowadzili 5:1. Z goli dla JKH cieszyli się Rajamaki i Martiska. Ostatnie część gry to ciągła dominacja gospodarzy. Do bramki ekipy z Sanoka trafili Hamilton, Kiełbicki oraz Ford, a drużyna mogła się cieszyć z efektownej wygranej 8:2.
Warto zauważyć, że w ostatnich jedenastu spotkaniach podopieczni Kalabera zdobyli... 62 gole! Tym samym przed „przerwą na reprezentację” jastrzębianie tracą do podium pięć punktów. Kolejny mecz jastrzębianie rozegrają – po wspomnianej przerwie reprezentacyjnej – 14 lutego. Wtedy to zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Katowice.

Maciej Urbanowicz, zawodnik JKH

To nie było wielkie widowisko. Graliśmy za wolno, zbyt statycznie, ale wygraliśmy i to się jedynie liczy. Cały czas staramy się, aby nasza gra wyglądała lepiej, aby nasza forma rosła. Uważam, że od momentu udziału w turnieju pucharu Polski, nasza dyspozycja jest dobra. Jesteśmy bardziej odpowiedzialni w grze, lepiej wygląda defensywa i jesteśmy dużo bardziej skuteczni w ataku, co widać po ostatnich wynikach. Oby ten trend się utrzymał, chcemy być gotowi na play offy. Gram w Jastrzębiu już kilka lat, chcę aby ten klub odnosił sukcesy i do gabloty trafiały puchary. Mam nadzieję, że w tym sezonie jakiś wywalczymy.

JKH GKS Jastrzębie – Marma Ciarko STS Sanok 8:1 (3:0, 2:1, 3:0)
:  Zając (13.), Pelaczyk (18.), Paś (19.), Rajamaki (31.), Martiska (37.), Hamilton (47.), Kiełbicki (51.), Ford (56.) – Rybnikar (22.)
JKH: Miarka - Górny, Martiska, Urbanowicz, Jarosz, Rajamaki - Viinikainen, Bagin, Izacky, Paś, Spirko - Hamilton, Kameneu, Zając, Arrak, Ford - Onak, Płachetka, Pelaczyk, Kiełbicki, Ł. Nalewajka.

1. GKS Katowice    34    82    133-81
2. Re-Plast Unia Oświęcim    35    73    144-93
3. GKS Tychy    34    68    103-73
4. JKH GKS Jastrzębie    35    63    131-97
5. PZU Podhale Nowy Targ    34    45    119-127
6. Comarch Cracovia    35    43    104-129