JKH Jastrzębie

Po przerwie reprezentacyjnej na tafle wrócili hokeiści, którzy walczą w Tauron Hokej Lidze. Jastrzębianie w środę, 14 lutego pojechali na mecz do Katowic, gdzie zmierzyli się z GKS-em, czyli aktualnym mistrzem Polski. Dwa dni później zmierzyli się na Jastorze z GKS-em Tychy, a w niedzielę, 18 lutego rywalizowali w delegacji z Unią Oświęcim.

Podopieczni Roberta Kalabera na początku 2024 roku prezentują się bardzo dobrze i wygrywają mecz za meczem. Nie inaczej było w starciu z liderem w Katowicach. Po pierwszej tercji JKH prowadził 2:0, a do bramki rywala trafili Jarosz i Bagin. W II tercji na listę strzelców wpisali się Paś oraz Rajamaki i jastrzębianie wygrywali już 4:0, by ostatecznie cieszyć się ze zwycięstwa 5:2.

W domowym starciu z Tychami jastrzębianie potwierdzili dobrą formę, wygrywając 7:3. Tak dobrze nie było już w starciu wyjazdowym z wiceliderem z Oświęcimia. W niedzielę, 18 lutego podopieczni Kalabera musieli pogodzić się z porażką 6:2.

W niedzielę, 25 lutego JKH rozegra kolejny mecz. Wtedy to zmierzy się na Jastorze z Cracovią Kraków, początek spotkania o godz. 17:00.

PO MECZU POWIEDZIELI (JKH – GKS Tychy)
Maciej Urbanowicz, zawodnik JKH

Chcemy w każdym meczu grać dobrze, być optymalnie przygotowanym do play offów. Cieszy nas to, że od początku tego roku gramy fantastycznie i chcemy to podtrzymać. Mam nadzieję, że z meczu na mecz będzie to wyglądało jeszcze lepiej. Cały czas pracujemy i myślimy o kolejnych wyzwaniach. W dzisiejszym meczu pokazaliśmy to, co prezentujemy od dłuższego czasu. Gramy kombinacyjnie, ofensywnie, strzelamy dużo bramek, to jest widowiskowy hokej. Widać to też po publiczności, której jest coraz więcej. Ja widzę jak ta drużyna się rozwija, ciężko na to pracujemy. Zbliżają się play offy i lepiej być w takiej dyspozycji niż w złej. Zobaczymy na co to się ostatecznie przełoży. Ciężko nam będzie wskoczyć na 3. miejsce w tabeli, ale dla nas najważniejszy jest każdy kolejny mecz.

Jakub Izacky, zawodnik JKH
To był bardzo ciężki mecz, podobnie jak ten z Katowicami. Na szczęście udało nam się szybko zdobyć bramki i grało nam się łatwiej. Cieszymy się z wygranych, ale myślimy też o kolejnych spotkaniach. Staramy się grać drużynowo, strzelać dużo bramek i dzięki temu się rozwijać. Będziemy chcieli podtrzymywać naszą dobrą passę jak najdłużej.

Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)
JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 7:3 (3:1, 4:1, 0:1)
GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)

1. GKS Katowice    36    84    23    143-93
2. Unia Oświęcim    36    73    144-95
3. GKS Tychy    36    71    110-82
4. JKH GKS Jastrzębie    37    69    143-102
5. PZU Podhale Nowy Targ    36    48    128-133