Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel, jedna z czołowych drużyn siatkarskich w Polsce, kolejny raz potwierdził swoją klasę na krajowej arenie. W meczu półfinałowym turnieju Tauron Pucharu Polski, drużyna zmierzyła się z ambitnym zespołem Bogdanki LUK Lublin, demonstrując siłę, skuteczność i zgranie, które są znakami rozpoznawczymi tej ekipy.

Początek meczu to seria szybkich punktów za sprawą ataków Damiana Schulza i skutecznych kontr Alexandre Ferreiry, co jednak szybko zostało zneutralizowane dzięki dynamicznemu występowi Tomasza Fornala i potężnemu blokowi Jastrzębskiego Węgla. Gra w pierwszym secie oscylowała wokół małych przewag, jednak determinacja i skuteczność w kluczowych momentach pozwoliła Jastrzębskiemu Węglowi zakończyć go na swoją korzyść.

W drugiej części spotkania obie drużyny kontynuowały zaciętą walkę punkt za punktem. Kapitalne bloki, wymienne ataki, a także momenty indywidualnej klasy poszczególnych zawodników, jak ataki Fornala czy asy Jurija Gladyra, utrzymywały napięcie. Jastrzębski Węgiel, pomimo chwilowych wahań, utrzymywał inicjatywę, co przełożyło się na kolejny wygrany set.

Decydujący set to kontynuacja dominacji Jastrzębskiego Węgla, gdzie kluczowe punkty i serwisy, zwłaszcza efektowny blok Hubera oraz asy Gladyra, podkreśliły przewagę drużyny. Pomimo ambitnej postawy Bogdanki LUK Lublin, zespół z Jastrzębia-Zdroju nie dał rywalom większych szans na odwrócenie losów meczu. MVP spotkania został wybrany Norbert Huber.

W wielkim finale TAURON Pucharu Polski, Jastrzębski Węgiel stanie do rywalizacji z Aluron CMC Warta Zawiercie. Decydujące starcie o tytuł rozpocznie się o 14:45, a za jego transmisję odpowiadać będzie Polsat Sport.

Jastrzębski Węgiel – Bogdanka LUK Lublin 3:0 (25:21, 25:23, 25:18)