JKH Jastrzębie

Hokeiści z Jastrzębia zakończyli fazę zasadniczą Tauron Hokej Ligi na czwartym miejscu. Ich rywalem w pierwszej rundzie play-off została Energa Toruń. W sezonie 2023/24 drużyna z Jastrzębia zmierzyła się z Energa Toruń, znanymi jako Stalowe Pierniki, już pięć razy – trzykrotnie zwyciężając na własnym lodowisku i dwukrotnie przegrywając na wyjeździe. Szczególnie pamiętne było zwycięstwo 26 stycznia, kiedy JKH GKS Jastrzębie rozgromiło rywali 10:0.

Ćwierćfinały play-off toczyć się będą do czterech zwycięstw. Pierwsze dwa mecze odbyły się na lodowisku Jastor, a kolejne dwa zaplanowano w Toruniu. Wprowadzono nową zasadę dotyczącą dogrywki w play off – jej czas został wydłużony z pięciu do dwudziestu minut, co czyni ją de facto „czwartą tercją”. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym JKH GKS Jastrzębie przegrało z Energa Toruń 3:2, ku zaskoczeniu swoich kibiców. Pomimo dominacji w kolejnym spotkaniu, to torunianie cieszyli się z wygranej 1:0, prowadząc w serii 2:0.

Następne dwa mecze odbędą się na wyjeździe w Toruniu, zaplanowane na 4 i 5 marca. Jeżeli JKH GKS Jastrzębie wygra przynajmniej jedno z nich, rywalizacja powróci do Jastrzębia, dając drużynie szansę na odwrócenie losów serii.

JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)