ms
ms

Pierwsza tercja

Spotkanie od początku było wyrównane, a obie drużyny grały ostrożnie i z dużą determinacją. Jastrzębianie mieli lekką przewagę optyczną, ale nie potrafili jej przełożyć na bramkowe rezultaty. Dopiero w 19. minucie Marcin Kolusz, po podaniu Rastislava Spirko, umieścił krążek w toruńskiej bramce. Jastrzębianie do końca tercji kontrolowali grę, ale nie zdołali podwyższyć wyniku.

Druga tercja

Na początku drugiej tercji jastrzębianie kontynuowali dobrą grę i stworzyli kilka groźnych sytuacji. Jednak to goście w 25. minucie doprowadzili do wyrównania. Mirko Djumić wykorzystał błąd w defensywie JKH GKS i pokonał Jakuba Lackovicia. Jastrzębianie odpowiedzieli natychmiastową reakcją i już dwie minuty później Dominik Paś, po podaniu Tuukki Rajamaki, ponownie dał im prowadzenie. Do końca tercji obie drużyny miały jeszcze swoje szanse, ale bramki już nie padły.

Trzecia tercja

Trzecia tercja rozpoczęła się od podwójnego osłabienia JKH GKS. Jastrzębianie dzielnie się bronili i zdołali przetrwać ten trudny okres bez straty gola. W 52. minucie goście wykorzystali jednak przewagę liczebną i wyrównali po raz kolejny. Autorem gola był Aleksandrs Fjodorovs. Jastrzębianie nie poddali się jednak i w 58. minucie Jakub Izacky, po podaniu Artura Akimova, zdobył zwycięską bramkę. Goście w końcówce meczu zdjęli bramkarza, ale nie zdołali doprowadzić do remisu.

Jastrzębianie po raz kolejny pokazali swoją siłę w końcówkach tercji. Strzelili decydujące gole w ostatnich minutach pierwszej i drugiej odsłony, co zapewniło im zwycięstwo. Bohaterem meczu został Jakub Izacky, który zdobył zwycięską bramkę.

Dzięki temu zwycięstwu Jastrzębianie obejmują prowadzenie w serii 3:2. Szósty mecz ćwierćfinałowej serii odbędzie się we wtorek 14 marca o godzinie 18:30 w Toruniu. Jastrzębianie potrzebują już tylko jednego zwycięstwa, aby awansować do półfinału.

9 marca, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
1:0 Kolusz - Bagin - Spirko 18:55
1:1 Djumić - Svars - Prokurat 24:48
2:1 Paś - Spirko - Urbanowicz 39:40
2:2 Fjodorovs - Svars - Tiainen 43:39, 5/4
3:2 Izacky - Arrak - Lacković 57:40

JKH GKS Jastrzębie: Lacković - MacEachern, Wajda, Urbanowicz, Paś, Rajamaki - Viinikainen, Bagin, Spirko, Starzyński, Kolusz - Górny, Martiska, Izacky, Arrak, Ford - Hamilton, Kameneu, Zając, Kiełbicki, Ł. Nalewajka.
KH Energa Toruń: Studziński - Svars, Johansson, Larionovs, Fjodorovs, Tiainen - Gimiński, Sozanski, Prokurat, Syty, Djumić - Jaworski, Behm, Kogut, Kalinowski, Kalinowski - Kurnicki, Maćkowski, Jaakola, Huhtela, Baszyrow.