ms
ms

Podczas ostatniej konwencji w wyborach samorządowych partia Prawo i Sprawiedliwość, zaprezentowała kandydata na prezydenta miasta, Michała Urgoła. Samorządowiec  przedstawił ambitny plan rozwoju, którego celem jest zmiana oblicza miasta oraz poprawa jakości życia jego mieszkańców. Lokalny polityk skupił się na kilku kluczowych punktach programu swojej formacji, które mogą sprawić, że Jastrzębie-Zdrój stanie się miastem przyszłości.

Ożywienie Centrum Miasta

Pierwszym krokiem w planie rewitalizacji jest stworzenie Wielofunkcyjnego Centrum Miasta. Ten nowoczesny kompleks ma stać się sercem handlowym, rekreacyjnym i usługowym Jastrzębia-Zdroju. Kandydat na prezydenta przyznaje, że potencjalni inwestorzy są, trzeba tylko z nimi rozmawiać. Projekt ten ma być dźwignią dla lokalnej gospodarki.

Kolej na Jastrzębie

Ambitnym, lecz niezbędnym przedsięwzięciem jest przywrócenie kolei do miasta. W obliczu możliwej likwidacji projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego, Michał Urgoł podkreśla potrzebę rozwoju lokalnej sieci kolejowej w regionie. Ta inicjatywa ma szansę znacząco poprawić dostępność komunikacyjną Jastrzębia-Zdroju i otworzyć miasto na nowe możliwości.

Tereny Inwestycyjne czekają

Dzięki dostępnym, uzbrojonym terenom pokopalnianym, miasto ma ogromny potencjał inwestycyjny. Współpraca z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną może przyciągnąć nowych inwestorów, tworząc miejsca pracy i sprzyjając rozwojowi lokalnej ekonomii.

Aquapark: Odpowiedź na potrzeby rekreacyjne

Przy wykorzystaniu naturalnych źródeł termalnych, planowana jest budowa Aquaparku. Ma on być atrakcją nie tylko dla mieszkańców, ale i przyjezdnych. Projekt ten można zrealizować dzięki możliwości pozyskania środków na działania proekologiczne.

Nowe Centrum Kultury: koniec z wynajmem

Zamiast corocznego wydawania miliona złotych na wynajem budynku Kina Centrum, samorządowiec postuluje wybudowanie nowoczesnego Centrum Kultury. Inwestycja ta ma na celu nie tylko oszczędności finansowe, ale również wzbogacenie oferty kulturalnej miasta.

Drużyna Urgoła

Do boju o radę miasta wystartuje 31 osób. W okręgu pierwszym będą to: Michał Urgoł, Stefan Józef Woźniak, Jarosław Fojt, Anna Owsiak, Anna Smołucha, Krzysztof Warlewski, Jadwiga Sygut-Szereda.

W okręgu drugim powalczą: Tadeusz Sławik, Piotr Tomasz Szereda, Agata Pałys, Kacper Kawala, Janina Kozłowska, Samsel Alicja, Łukasz Kowalczuk, Jędrzej Karol Lipski, Krystian Swoboda, Malwina Guzy.

Trzeci okręg obsadzili: Andrzej Matusiak, Marian Króliczek, Bogumiła Augustyn, Barbara Nowak, Monika Kalicka, Marian Dolej, Anna Gawlik.

W okręgu czwartym wystartują: Mirosław Kolb, Angelika Garus-Kopertowska, Małgorzata Seremet, Bożena Spałek, Krystian Grabowski, Dawid Czarnecki, Krzysztof Gębczyński.

Kim jest Michał Urgoł?

Jest osobą, która podkreśla swoje zaangażowanie w dobro rodzinnego miasta. Wyraża zdolność do słuchania ludzi, choć preferuje konkretną akcję. Zdobycie doświadczenia w samorządności rozpoczął od podstaw, pełniąc funkcję sołtysa w Bziu, a później uzyskał mandat w Radzie Miasta. Posiada dyplom ekonomisty ze specjalizacją w zarządzaniu, a jego 25-letnie doświadczenie w prowadzeniu własnego biznesu pozwala mu dostrzec - jak sam twierdzi - niewykorzystany potencjał miasta. Warto zaznaczyć, że nie jest członkiem partii Prawo i Sprawiedliwość, pomimo że jest wspierany przez to ugrupowanie. Pięć lat temu, w ten sam sposób został wybrany na radnego.

Podczas konwencji poświęconej prezentacji kandydatów, swoje stanowisko wyraził znany lokalnej społeczności poseł na Sejm RP, Grzegorz Matusiak.

- W ciągu ostatnich 25 lat ten menadżer udowodnił swoją wartość, kierując firmą z sukcesami dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu. Jego dzisiejszy program, przedstawiony na konwencji, jest spójny i obiecuje wiele korzyści. Po pierwsze, otwiera możliwość wykorzystania potencjału, który drzemie w Jastrzębiu-Zdroju - z jego bogactwem, takimi jak Jastrzębska Spółka Węglowa oraz obiecującym młodym pokoleniem. Nasza przyszłość leży w ciągłym rozwoju gospodarczym, i przyjrzyjmy się tu przykładowi Żor - mimo utraty miejsc pracy w górnictwie, zdołali oni stworzyć nowe miejsca pracy dla swoich mieszkańców, włączając w to także społeczność Jastrzębia-Zdroju i sąsiednich okolic. Obecnie większość ludzi z Jastrzębia-Zdroju zatrudnia się w Żorach, co ukazuje nam kierunek, w którym zmierza nasza przyszłość. Jednym z kluczowych kroków w zapewnieniu tego rozwoju jest uruchomienie tzw. strefy ekonomicznej, jak sugeruje nasz kandydat Michał Urgoł. Niezrealizowanie tego pomysłu mogłoby skutkować trudnościami w zatrzymaniu młodych ludzi w naszym regionie w przyszłości - powiedział nam poseł Matusiak

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz