JKH GKS Jastrzębie

Dwa gole Urbanowicza i kapitalna gra Lackovicia

Już w 4. minucie spotkania prowadzenie dla JKH zdobył Maciej Urbanowicz po podaniu Tuukki Rajamakiego. W 16. minucie wyrównał Grzegorz Pasiut, wykorzystując uderzenie Shigeki Hitosato.

Druga tercja nie przyniosła bramek, a na szczególną uwagę zasłużył Jakub Lacković, który rewelacyjnie bronił, szczególnie w drugiej i trzeciej tercji.

W trzeciej odsłonie JKH przycisnął rywala i w 52. minucie po strzale Emila Bagina, którego krążek odbił Urbanowicz, Jastrzębianie wyszli na prowadzenie. W końcówce meczu Katowice zdjęli bramkarza, ale nie zdołali pokonać Lackovicia, a Tuukka Rajamaki dopełnił formalności, trafiając do pustej bramki na 3:1.

Ważne zwycięstwo i walka o finał

Pierwsze spotkanie półfinałowe zakończyło się zwycięstwem JKH GKS Jastrzębie 3:1. Już w dzisiaj 19 marca odbędzie się mecz numer dwa w Katowicach. Kolejne spotkania w tej serii zaplanowano na 22 i 23 marca w Jastrzębiu-Zdroju.

17 marca 2024, Katowice, 18:00
GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
0:1 Urbanowicz - Rajamaki 03:26
1:1 Pasiut - Hitosato - Varttinen 15:18
1:2 Urbanowicz - Bagin - Górny 51:37, 5/4
1:3 Rajamaki 59:43 (pusta bramka)

GKS Katowice: Murray - Delmas, Kruczek, Marklund, Pasiut, Fraszko - Maciaś, Varttinen, Iisakka, Olsson, Monto - Wanacki, Cook, Lehtimäki, Sokay, Bepierszcz - Lebek, Kowalczuk, Hitosato, Smal, Michalski.
JKH GKS Jastrzębie: Lacković - MacEachern, Wajda, Urbanowicz, Paś, Rajamaki - Viinikainen, Bagin, Spirko, Kiełbicki, Kolusz - Górny, Martiska, Izacky, Starzyński, Ford - Hamilton, Kameneu, Zając, Arrak, Ł. Nalewajka.