Materiał prasowy / Tauron
Materiał prasowy / Tauron

Nowe rozwiązanie przyniesie korzyści zarówno klientom, jak i samej firmie.

Korzyści dla klientów

Automatyczny, rzeczywisty odczyt zużycia energii, możliwość kontrolowania i planowania zużycia energii w aplikacji eLicznik, analiza zużycia energii za wybrany okres, porównanie poboru energii z wartością średnią, ustawianie celów zużycia energii z powiadomieniami o ich przekroczeniu.

Korzyści dla TAURON Dystrybucji

Automatyczny odczyt danych z liczników i sieci elektroenergetycznej, lepsze monitorowanie jakości energii i zdarzeń na sieci, zwiększenie bezpieczeństwa dostaw energii, usprawnienie procesów rozliczeniowych.

Wymiana liczników już trwa

Na koniec 2023 roku ponad 1,14 mln odbiorców TAURON Dystrybucji posiadało już inteligentne liczniki. W 2024 i 2025 roku liczba ta znacząco wzrośnie. Docelowo, do 2031 roku, wszystkie liczniki w Polsce zostaną wymienione na inteligentne.

Wszystkie wymiany prowadzone są przez autoryzowanych przedstawicieli TAURON Dystrybucji. Klienci mogą zweryfikować tożsamość montera pod numerami infolinii.

"Bardzo ważne jest dla nas bezpieczeństwo klientów oraz jakość samych urządzeń" - podkreśla Grzegorz Marek, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Usług Dystrybucyjnych TD. - "Wszystkie liczniki spełniają wymogi bezpieczeństwa określone prawnie, a komunikacja z nimi jest szyfrowana."

Nowoczesne liczniki to ważny krok w kierunku cyfrowej transformacji energetyki. TAURON Dystrybucja stawia na innowacje, aby zapewnić swoim klientom komfort i bezpieczeństwo oraz usprawnić działanie sieci elektroenergetycznej.

Komentarze

Dodaj komentarz