JKH Jastrzębie

Hokeiści z Jastrzębia, po bardzo zaciętej walce z Energą Toruń, awansowali do półfinału Tauron Hokej Ligi. W nim rywalizują z GKS-em Katowice, czyli aktualnym mistrzem Polski. Dwa pierwsze mecze odbyły się w Katowicach i był po nich remis 1:1. Trzeci raz obie ekipy spotkały się w czwartek, 21 marca na Jastorze.
W mecz lepiej weszli goście, którzy po trafieniu Sokaya prowadzili po inauguracyjnej kwarcie 1:0. W drugiej ponownie skuteczniejsi byli katowiczanie. Na listę strzelców wpisał się Olsson i przed decydującymi 20-stoma minutami przyjezdni prowadzili 2:0. Trochę nadziei w serca jastrzębskich kibiców wlał Bagin, który pokonał Murraya w 54. minucie. Końcówkę lepiej rozegrali jednak aktualni mistrzowie Polski, zdobyli dwa gole i cieszyli się ostatecznie ze zwycięstwa 4:1 i prowadzenie w serii play off 2:1. Mecz nr 4 zostanie rozegrany w piątek, 22 marca – ponownie na Jastorze. Początek spotkania o godz. 18:00.

Kamil Górny, zawodnik JKH

Weszliśmy w ten mecz ze zbyt dużymi emocjami, a brakowało walki. Nie możemy tak podchodzić do fazy play off, najważniejszych spotkań w sezonie. Mało sobie pomagaliśmy, za mało pracowaliśmy na bramkarzu, Murray wszystko widział i spokojnie bronił nasze strzały. Mieliśmy swoje sytuacje, ale jak często nam się zdarza, skuteczność była słaba. Musimy to poprawić. Wszyscy czekamy na te mecze, nie możemy zasłaniać się zmęczeniem, musimy grać na 100 proc. Musimy szybko się zregenerować i w kolejnym spotkaniu odwrócić losy tej rywalizacji. Jestem przekonany, że podejdziemy do tego meczu inaczej i punkty zostaną w Jastrzębiu.

JKH Jastrzębie – GKS Katowice 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
: Bagin (54.) – Sokay (16.), Olsson (30.), Sokay (56.), Iisakka (60.)
JKH: Lacković, Miarka - MacEachern, Wajda, Urbanowicz, Paś, Rajamaki - Viinikainen, Bagin, Spirko, Jarosz, Izacky - Górny, Martiska, Kolusz, Starzyński, Kiełbicki - Hamilton, Kameneu, Zając, Arrak, Ford.
GKS: Murray, Kieler - Delmas, Kruczek, Marklund, Pasiut, Fraszko - Maciaś, Varttinen, Iisakka, Monto, Olsson - Wanacki, Cook, Lehtimaki, Sokay, Bepierszcz - Lebek, Kovalchuk, Hitosato, Smal, Michalski.