UM Żory
UM Żory

Nowoczesne, efektowne i interaktywne eksponaty wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów. Mogli oni m.in. zaszyfrować wiadomości szyfrem Cezara, spróbować swoich sił w spacerze z funkcją, sprawdzić, czy istnieje idealnie symetryczna twarz, a także odkryć związek sznurkografów z wyszukiwarkami internetowymi. Dużą popularnością cieszyło się również budowanie łuku.

Przez dwa dni wystawę odwiedziło ponad 460 uczniów i nauczycieli, w tym wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej w Żorach oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 13.

Uczniowie byli zachwyceni możliwością samodzielnego eksperymentowania i zgłębiania tajników matematyki w formie zabawy. Wystawa udowodniła, że matematyka to nie tylko liczby i formuły, ale przede wszystkim fascynująca przygoda, która może zagościć w codziennym życiu. Dotykowe, interaktywne eksponaty pozwoliły uczniom przekonać się, że matematyka może być przyjemna i budzić pozytywne emocje.

Komentarze

Dodaj komentarz