Dariusz Tukalski

Rybnickie koszykarki, do ostatniej kolejki fazy zasadniczej sezonu 2023/24, walczyły o jak najlepsze miejsce w pierwszoligowej tabeli. Podopieczne Adama Renera finalnie mogły znaleźć się na pozycji piątej, ale potrzebowały do tego zwycięstwa w Jeleniej Górze, gdzie zagrały w  środę, 20 marca. Ewentualna wygrana pozwoliłaby na teoretycznie łatwiejszego rywala w I rundzie play off.
Tak się jednak nie stało. RMKS przegrał to spotkanie i sezon zakończył na 7. miejscu.
Tym samym zespół z Rybnika w play off trafił na drugą w tabeli – Wisłę Orlen Południe Kraków. Pierwszy mecz został rozegrany w Krakowie w niedzielę, 24 marca. Krakowianki, które są jednymi z faworytów do zwycięstwa w całych rozgrywkach I ligi, dominowały w tym spotkaniu i ostatecznie cieszyły się ze zwycięstwa różnicą aż 30 punktów. Drugi mecz zaplanowano, w boguszowickiej hali, w czwartek, 28 marca. Początek o godz. 17:30.

Adam Rener, trener RMKS-u Rybnik

Dla nas rywalizacja z Wisłą to bardzo trudne zawody, to jest jeden z faworytów całych rozgrywek. Tradycyjnie rywal miał nad nami bardzo dużą przewagę fizyczną, na każdej pozycji. Zagraliśmy pierwsze III kwarty na miarę swoich możliwości. Daliśmy z siebie wszystko. W pewnym momencie musiałem dać odpocząć Bednarek, która grała ze skręconą kostką. W ostatniej kwarcie rywal już mocno nas zdominował. Chciałbym podziękować dziewczynom za walkę. To dla nich trudne mecze, ale też sporo im dają. Wiem, nad czym mamy pracować. Chcemy dobrze zaprezentować się w rewanżu, na który bardzo zapraszam kibiców.

Wisła Orlen Południe Kraków – RMKS Xbest Rybnik 81:51 (24:14, 19:18, 17:15, 21:4)