KMP Żory
KMP Żory

W poniedziałkową noc dyżurny żorskiej policji otrzymał zgłoszenie o głośnych hałasach dochodzących z okolic jednego z bloków na osiedlu Sikorskiego. Patrol, który pojawił się na miejscu, zastał uszkodzoną roletę i rozbitą szybę w lokalu usługowym.

Podczas rozmowy z pracownicą lokalu policjanci zwrócili uwagę na zamknięte pomieszczenie, do którego na co dzień mieli dostęp klienci. Po jego otwarciu oczom funkcjonariuszy ukazały się cztery maszyny służące do gier hazardowych. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, którzy zabezpieczyli urządzenia i gotówkę w kwocie ponad 5000 złotych.

Szybki "interes" i surowe kary

Ustalono, że nielegalny salon gier hazardowych działał zaledwie od kilku dni. Za urządzanie gier na nielegalnych automatach grożą surowe kary – 100 tysięcy złotych od każdej maszyny oraz kara 3 lat więzienia, a obie kary mogą zostać nałożone łącznie.

Uwaga na nielegalne gry hazardowe!

Policja apeluje o ostrożność i zgłaszanie podejrzanych miejsc, w których mogą odbywać się nielegalne gry hazardowe. Pamiętajmy, że takie gry wiążą się z dużym ryzykiem utraty pieniędzy, a ich organizatorzy narażają się na surowe konsekwencje prawne.

Komentarze

Dodaj komentarz