Archiwum
Archiwum

Przed nami najważniejsze wydarzenie dla lokalnych społeczności. W niedzielę, 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe. To moment, kiedy staniemy przed urnami, aby wybrać tych, którzy przez kolejne lata będą reprezentować nasze interesy na poziomie miast, powiatów i województw.

Nadchodzące głosowanie to nie tylko formalność. Przez wybór swoich przedstawicieli sami zaproponujemy, kto może decydować o kierunkach rozwoju naszej małej ojczyzny. Stawiając krzyżyk przy nazwisku kandydata, chcemy wskazać go jako osobę do reprezentowania w najbliższych nam władzach i występowania w imieniu ważnych dla nas spraw. Biorąc udział w wyborach, spotkamy sąsiadów i znajomych, ludzi w różnym wieku i o różnych poglądach. Wspólnie, choć każdy na swój sposób, wybierzemy lokalną przyszłość. Właśnie przy urnie wyborczej, demokracja nabierze właściwego sobie kształtu.

Ważne więc, aby wybrani przez nas przedstawiciele znali swoje miasto i potrzeby mieszkańców. Ważne, aby mieli ku temu kompetencje, bo będą przecież stanowić miejscowe prawo. Nie bez znaczenia jest też ich dotychczasowe zaangażowanie w sprawy samorządowe. Dlatego też, chcąc bardziej włączyć się w sprawy rozwoju Rybnika, podjąłem decyzję o kandydowaniu do rady miasta. Jako przewodniczący zarządu dzielnicy Zebrzydowice znam potrzeby i problemy rybnickich dzielnic. Działam na rzecz miejskiej społeczności m.in. przez czynny udział w budżecie obywatelskim. Posiadam wykształcenie, doświadczenie i kompetencje, które z pozwolą mi sprawnie uczestniczyć w budowaniu miasta dobrego do życia oraz otwartego na różne środowiska i poglądy.

Od 25 lat pracuję na kierowniczych stanowiskach w różnych miejskich jednostkach samorządowych. Przez kilkanaście lat współpracowałem ze śp. prezydentem Rybnika Adamem Fudalim. Była to najlepsza szkoła samorządowego rzemiosła, która przede wszystkim pozwoliła mi poznać miasto od podszewki. Zdecydowałem się kandydować w najbliższych wyborach jako osoba niezwiązana z żadną partią polityczną, z lokalnego komitetu „Wspólnie dla Rybnika z Piotrem Kuczerą", by wspólnie budować przyszłość naszego miasta.

Zachęcam do wzięcia udziału w wyborach. To nasza szansa na realny wpływ na rozwój naszego otoczenia. To gest, przez który możemy wybrać ludzi odpowiedzialnych, dbających o dobro wspólne, rozumiejących lokalne potrzeby, wykazujących inicjatywę i zaangażowanie, kompetencje oraz wiedzę o funkcjonowaniu miasta. To okazja faktycznego udziału w święcie samorządowej demokracji. Skorzystajmy z niej.

Komentarze

  • Kuba 23 kwietnia 2024 17:50To zadne swieto ,to wszystko to raczej łapanie się na fuchę za niezłą diete. Wielu zaraz pojdzie do salonu po nowe auto gdyż na raty będą dostawać z budżetu miasta.Jak naprawde chca iść coś zrobić , zorganizować to proszę za darmo tak iak ja służyłem za darmo w zasadniczej 6 PDPD. To bedzie swieto dla narodu , służba dla ideii a nie kasy.
  • hihotlosu 05 kwietnia 2024 08:16mondry" czlowiek to i na inflacji umie zarobic...Zarobki Adama Glapińskiego w 2023 roku. "700 zł na godzinę" A Wy wierzylyscie ze tylko Wam inflacja tak dobrze czyni ,ze Wy musicie cierpieć ,Niktorzy mowia bo tamci tez tyle zarabiali ,to po co ,ich wowczas zmienialiscie ,nic sie nie zmieniło .

Dodaj komentarz