Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

Radlin. "Ciepłe mieszkanie" to program pozwalający na radykalne zmniejszenie niskiej energii dzięki likwidacji nieekologicznych źródeł ciepła w mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych, co ważne mogą z niego skorzystać również mniejsze wspólnoty mieszkaniowe. Z szansy na uzyskanie dofinansowania z tego projektu skorzystała gmina Radlin, która złożyła wniosek o dotację w wysokości ponad 693 tysięcy zł. Pieniądze te pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. WFOŚiGW jest natomiast instytucją, która dystrybuuje środki. Radlin bierze udział w II edycji tego programu. 

Świerklany. Fundusz działa nie tylko na rzecz gmin i instytucji samorządowych, ale również wszystkich, którzy chcą wykorzystać szansę, by zmodernizować przestrzeń wokół siebie, tak by była ona przyjazna dla środowiska naturalnego. Z jego wsparcia korzystają także szkoły, uczelnie oraz firmy. Tak było w przypadku przedsiębiorstwa Ewa Hurt Detal M.J. Antończyk Sp. J, która otrzymała od funduszu dotację w wysokości ponad 20 tysięcy zł oraz nieumarzalną pożyczkę w wysokości do kwoty 47 tysięcy zł. Pieniądze firma przeznaczy na dostawę, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej. 

Region. WFOŚiGW w Katowicach ogłasza nabór wniosków na przedsięwzięcia polegające na zabudowie mikroinstalacji fotowoltaicznych, tj. instalacji o mocy do 50 kW z terenu województwa śląskiego w ramach programu „50 kW na start” wspierającego przedsięwzięcia z zakresu odnawialnych źródeł energii dla przedsiębiorców. Nabory wniosków odbędą się w terminach 15 kwietnia 2024 r. – 14 czerwca 2024 r. lub do wyczerpania alokacji środków. Pieniądze przeznaczone na dotację wynoszą pięć milionów zł, natomiast pożyczki można brać bez ograniczeń.


Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.

Komentarze

Dodaj komentarz