Mistrz wyróżnił talent roku
W radlińskiej Sokolni 16 grudnia odbyły się zawody gimnastyczne o Puchar Burmistrza. Wystartowało w nich 95 chłopców w wieku do 10 lat. Zwycięzcami pucharowej rywalizacji zostali:
1. Dawid Węglarz 80,4 pkt,
2. Błażej Kacprzyk 80,25 pkt,
3. Robert Kałka 79,7 pkt.
– Zawody połączyliśmy z podsumowaniem całorocznych dokonań naszego klubu. Była to także okazja, by wszyscy zawodnicy otrzymali paczki świąteczne ze słodyczami. W tym roku na naszym spotkaniu było wyjątkowo dużo dzieci, a wraz z nimi przybyli w równie dużej liczbie rodzice. Dzięki temu panowała tu znakomita atmosfera – mówi prezes KG Radlin Ludwik Blanik. W imprezie wziął udział srebrny medalista olimpijski, wychowanek KG Radlin, syn obecnego prezesa, Leszek Blanik. Najlepszy od dziesiątek lat polski gimnastyk, aktualnie zawodnik AZS AWF Gdańsk, ufundował Puchar dla Największego Gimnastycznego Talentu 2006 roku.
– Leszek wręczył go dziewięcioletniemu Piotrowi Wieczorkowi. Ten chłopak zapowiada się na naprawdę dobrego gimnastyka. Nie startował w zawodach, bo mimo że był od wielu o rok młodszy, trudno, by ktoś dotrzymał mu kroku. Chcieliśmy, żeby rywalizacji towarzyszyły autentyczne emocje. Piotr to wielki talent i wszyscy życzylibyśmy sobie, by poszedł w ślady Leszka – powiedział prezes Blanik. W Radlinie gimnastyka sportowa jest bardzo popularną dyscypliną. Przyczyniły się do tego w ostatnich latach sukcesy Leszka Blanika, ale i wcześniej przyciągała usportowioną młodzież. KG Radlin to jeden z najbardziej zasłużonych klubów gimnastycznych w Polsce; wychowało się w nim wielu olimpijczyków i mistrzów kraju, niektórzy z nich, tak jak Alfred Kucharczyk i Marian Pieczka, dziś są tutaj trenerami, podobnie jak byli zawodnicy Wojciech Glenc i Tomasz Patas.
(g)
 
Przy okazji turnieju w klasie młodzieżowej w Sokolni odbyły się też pokazowe występy najlepszych obecnie zawodników Klubu Gimnastycznego Radlin; na kółkach Mariusz Kaźmierczak, który niedawno wspólnie z bratem Marcinem i Arturem Drzeńkiem wywalczył brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski juniorów starszych
 
Zdjęcia: Wacław Troszka
2

Komentarze

  • anonim Mam 180 cm wzrostu , 02 sierpnia 2010 12:24Mam 180 cm wzrostu , czy to za mało ?
  • MAREKz CZY RUDA? 29 lipca 2010 21:14hmmm, troszeczkę za niska na modelkę....

Dodaj komentarz