Najlepszy mecz w wykonaniu Wojciecha Kukuczki nie wystarczył, by MKSS pokonał Wózki Pruszków. Zdjęcie: Wacław Troszka

Koszykarze MKKS-u Rybnik nie rozpieszczają w tym sezonie swoich sympatyków. W minioną sobotę przegrali w hali ekonomika z Wózkami Pruszków i spadli na 13. miejsce w tabeli.
Była to ich dziewiąta przegrana w sezonie i piąta z rzędu na własnym parkiecie. Mimo że koncertowo zagrał Wojciech Kukuczka, podopieczni trenera Włodzimierza Środy nie znaleźli sposobu na bardzo dobrze usposobionych rzutowo pruszkowian. Po raz pierwszy od dwóch sezonów poniżej poziomu, z którego raczej nigdy nie schodzi, zagrał Mirosław Frankowski. Choć zdobył w tym meczu kilka ważnych dla drużyny punktów, które mogły przełamać wynik, dał się parę razy zablokować i chybiał z najdogodniejszych pozycji.
Mecz wydawał się rozstrzygnięty już w połowie drugiej kwarty, gdy przewaga gości urosła do 17 punktów. Gospodarzy było stać – między innymi dzięki bardzo aktywnej grze w obronie i indywidualnym akcjom podkoszowym lub rzutom za trzy punkty wspomnianego Kukuczki – na zniwelowanie strat do pięciu punktów. Goście byli jednak szybsi, a celne rzuty z czwartej kwarty, przy agresywnej obronie gospodarzy, mogłyby odebrać ochotę do gry każdemu rywalowi.
Do zakończenia pierwszej rundy pozostały dwie kolejki. W najbliższej MKKS zmierzy się w Rzeszowie z Resovią. Ostatni ligowy mecz w tym roku koszykarze rozegrają w środę, 19 grudnia. Rybniczanie będą w niej podejmować rezerwy Trefla Sopot.

MKKS Rybnik – BT Wózki Pruszków 94:102 (20:29, 19:21, 22:22, 33:30)

MKKS: Kukuczka 36, Grabiec 16, Frankowski 12, Zmarlak 11, Środa 10, Marczk 6, Mrówczyński 3, Kozieł 0, Paszowski 0, Ochodek 0.
Pruszków: Wołoszyn 26, Dłoniak 21, Świętoński 13, Bajer 13, Kwiatkowski 12, Czubek 11, Malewski 6, Suliński 0,Matuszewski 0, Bogdanowicz 0.

Pozostałe wyniki 13. kolejki: Polonia 2011 Warszawa – BIG STAR Tychy 81:70, Stal Stalowa Wola – Mispol Żubry Białystok 101:70, Prokom II Trefl Sopot – Start AZS Lublin 78:52, Wiecko Zastal Zielona Góra – Resovia Milenium Rzeszów 71:60, Sportino Inowrocław – Sokół Łańcut 86:59, Siarka Tarnobrzeg – Znicz Jarosław 84:86, Tarnovia Tarnowo Podgórne – Politechnika Poznańska 67:84.